Qazaxıstan Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf, İnnovasiyalar və Aerokosmik Sənaye Nazirliyi yanında “Vətəndaşlar üçün Hökumət” Dövlət Korporasiyası” qeyri-kommersiya səhmdar cəmiyyətinin nümayəndə heyəti ölkəmizə səfər edib.
Səfərin məqsədi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən dövlət xidmətlərinin göstərilməsi və sosial innovasiyalar sahəsində həyata keçirilən fəaliyyətlə, o cümlədən "ASAN xidmət” modeli ilə tanışlıq olub.
Dövlət Agentliyinin nümayəndələri ilə keçirilən görüş çərçivəsində qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Eyni zamanda "ASAN xidmət"in 2015-ci ildə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dövlət Xidmətləri Mükafatına, 2019-cu ildə BMT-nin rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı sahəsində xüsusi mükafatına və 2023-cü ildə “Qlobal Hökumət Mükəmməlliyi Mükafatı” Proqramı çərçivəsində “Dünyanın Ən Qabaqcıl Dövlət Xidməti” seçilərək xüsusi mükafata layiq görülməsi diqqətə çatdırılıb.
Həmçinin “ASAN xidmət” modelinin müxtəlif ölkələrdə uğurla tətbiq olunduğu vurğulanıb.
Nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzilərİ, Səyyar ASAN xidmət, “ASAN Radio”, 108 Çağrı Mərkəzi, "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, “Bilim Bakı” mərkəzi və “ABAD”ın fəaliyyəti ilə yerində tanış olub.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyətinə Dövlət Agentliyinin müxtəlif şöbələri tərəfindən təqdimatlar edilib.

The delegation of Kazakhstan visited "ASAN service".
The Kazakhstani delegation of the "Government for Citizens" non-commercial JSC, State Corporation under the Ministry of Digital Development, Innovations and Aerospace Industry visited Azerbaijan..
The purpose of the visit was to get acquainted with the activities carried out in the field of public services and social innovations by the State Agency for Service to Citizens and Social Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan, including the "ASAN service" model..
Within the framework of the meeting held with representatives of the State Agency, the guests were informed about the goals and activities of the "ASAN service" centers. It was noted that in terms of increasing transparency and applying modern innovations, serious achievements have been made to ensure efficient state administration with the establishment of "ASAN service"..
At the same time, "ASAN service" was awarded the United Nations Public Service Award in 2015, the UN special award in the field of development of public services with the application of digital management in 2019, and the "World's Best Award" in 2023 as part of the "Global Government Excellence Award" Program. The most advanced public service" was selected and awarded a special award..
It was also noted that the "ASAN service" model has been successfully applied in various countries..
The guests were updated with the works of "ASAN service" centers, Mobile ASAN service, "ASAN Radio", 108 Call Center, "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, "Bilim Baku" center and "ABAD".