Dövlət Agentliyinin sədri Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Kabinet işləri naziri ilə görüş keçirib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Kabinet işləri naziri Məhəmməd bin Abdullah Əl Qərqavi arasında görüş keçirilib. Onlayn formada təşkil olunan görüş zamanı Ülvi Mehdiyev cari ilin 13-15 fevral tarixində Dubay şəhərində keçirilən 10-cu Dünya Hökumət Sammitinin uğurla təşkili və Azərbaycan nümayəndə heyətinə göstərilən qonaqpərvərliyə görə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Kabinet işləri naziri Məhəmməd bin Abdullah Əl Qərqaviyə təşəkkürünü bildirib.
BƏƏ-nin Kabinet işləri naziri Məhəmməd bin Abdullah Əl Qərqavi öz növbəsində Azərbaycan tərəfinə builki tədbirə verdiyi töhfəyə görə təşəkkür edib və “ASAN xidməti” “Dünyanın Ən Qabaqcıl Dövlət Xidməti” mükafatına layiq görülməsi münasibətilə təbrik edib.
Görüş zamanı, həmçinin 22 noyabr 2022-ci il tarixində “Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri Hökuməti arasında hökumət təcrübələrinin mübadiləsi üzrə əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu"nun implementasiyası istiqamətində həyata keçirilməsi planlaşdırılan fəaliyyətlər ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

The State Agency Chairman met with the Minister of Cabinet Affairs of the United Arab Emirates.
A meeting was held between the Chairman of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ulvi Mehdiyev, and the Minister of Cabinet Affairs of the UAE, Muhammad bin Abdullah Al Qarqawi. During the online meeting, Mr. Mehdiyev expressed his gratitude to the Minister of Cabinet Affairs of the UAE Muhammad bin Abdullah Al Qarqawi for the successful organization of the 10th World Government Summit held in Dubai on February 13-15 this year and for the hospitality shown to the Azerbaijani delegation..
The Minister of Cabinet Affairs of the UAE, Muhammad bin Abdullah Al Qarqawi, in turn, thanked the Azerbaijani side for its contribution to this year's event and congratulated "ASAN service" on the occasion of being awarded the "World's Most Advanced Public Service" award.
During the meeting, views were also exchanged on activities planned to be implemented on November 22, 2022 in the direction of the implementation of the "Memorandum of Understanding on cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the United Arab Emirates on the exchange of governmental experiences".