Cənubi Qafqaz Boru Kəmərinin genişləndirilməsi layihəsi ilə əlaqədar Səyyar ASAN xidmətə 5500-dən çox müraciət
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 10 sentyabr 2014-cü il tarixli Cənubi Qafqaz Boru Kəmərinin genişləndirilməsi layihəsi ilə əlaqədar torpaq sahələri və digər daşınmaz əmlak obyektləri üzərində hüquqların əldə edilməsi prosesinin daha səmərəli təşkili ilə bağlı tədbirlər haqqında Fərmanından irəli gələn məsələlərin icrası davam edir.
Cari ilin 20 sentyabr tarixindən Səyyar ASAN xidmət çərçivəsində 7 rayonda (Hacıqabul, Kürdəmir, Yevlax, Ağdaş, Ucar, Goranboy, Samux)  ümumilikdə 5500 dən çox müraciət qəbul edilib. Səyyar şəkildə göstərilən xidmətlər Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi, Milli Arxiv İdarəsi, Daxili İşlər Nazirliyi, Dövlət Torpaq və Xəritəçəkmə Komitəsi və Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi, həmçinin yerli icra hakimiyyəti orqanları və bələdiyyələr tərəfindən həyata keçirilir.
Azərbaycan təbii qazının dünya bazarına nəqli ilə əlaqədar Cənub Qaz Dəhlizinin fəaliyyətinin təmin edilməsi, habelə Cənubi Qafqaz Boru Kəmərinin genişləndirilməsi layihəsinin yerinə yetirilməsi zamanı müvafiq torpaq sahələrinə və digər daşınmaz əmlak obyektlərinə dair mülkiyyət, istifadə və icarə hüquqlarının əldə edilməsi prosesi ilə bağlı bir sıra xidmətlərin operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət və rahatlıq prinsipləri əsasında həyata keçirilməsinin təşkili məqsədi ilə artıq zəruri addımlar atılır.

Mobile ASAN service has got more than 5500 application in regard with the South Caucasus Pipeline Expansion Project
In regard with the South Caucasus Pipeline Expansion Project by the President of Azerbaijan Republic, September 10, 2014, for more efficient organization of the initiative under the Decree, the process of the acquisition of rights over lands and other real estate sites of the issues arising from the implementation of the Decree is continuing.
Starting from the 20th of September of the current year, in the frame of the “ASAN Service” in total has received more than 5500 applications from 7 regions (Hajigabul, Kurdamir, Yevlakh, Aghdash, Ujar, Goranboy, Samukh). Mobile services are provided by the Ministry of Justice, National Archive Department, Ministry of Internal Affairs and the State Committee for Land and Cartography Committee.
Transportation of Azerbaijani natural gas to the world market to ensure the activities of the Southern Gas Corridor, as well as ownership of lands and other real estate related sites in the implementation of the South Caucasus Pipeline Expansion project, the lease of the rights of usage and efficiency of a range of services related to the acquisition process, transparency, courtesy, responsibility and flexibility in the implementation of the principles of the necessary steps have been already taken.