“ASAN xidmət”in nümayəndə heyəti "TEKNOFEST"də
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti "Türkiyə Texnologiya Komandası" - T3 Fondunun dəvəti ilə Türkiyənin İzmir şəhərində keçirilən "TEKNOFEST" aerokosmik və texnologiya festivalında iştirak edib.
Nümayəndə heyəti "Baykar" şirkətinin texniki direktoru Selçuk Bayraktarla birgə festivalda təmsil olunan startapların stendlərini ziyarət ediblər, həmçinin startap komandaları ilə təqdimatlar və hazırlıq səviyyəsi barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Festivalda Dövlət Agentliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən "Bilim Bakı" mərkəzi də stendi ilə çıxış edib.
Stenddə festivalı ziyarət edən qonaqlara mərkəz haqqında ətraflı məlumat verilib, 6-14 yaş arası uşaqlara müxtəlif mövzularda təlimlər keçirilib.
Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev həmçinin fəxri qonaqlarla birgə yarışma qaliblərininin mükafatlandırma mərasimində iştirak edib.
2018-ci ildən etibarən təşkil olunan "TEKNOFEST" innovasiya, startap və texnologiya sahəsində dünyanın ən qabaqcıl tədbirlərindən hesab olunur. Festivalın keçirilməsinin əsas məqsədlərindən biri gənclərin qeyd olunan sahələrə diqqətinin cəlb olunması və müvafiq istiqamətlər üzrə inkişafı təmin etməkdir.

“ASAN service” representatives at “TECHNOFEST”
The delegation, led by the Chairperson of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev, participated in the "TECHNOFEST" Aerospace and Technology festival held in Izmir, Turkiye, at the invitation of the "Turkish Technology Team" - T3 Foundation.
Accompanied by the technical director of "Baykar" Selcuk Bayraktar, the delegation visited the stands of startups represented at the festival. They also engaged in discussions with startup teams regarding presentations and the level of training.
The "Bilim Baki" center, operating under the state agency, also set up a stand at the festival.
At the stand, festival attendees received detailed information about the center, and training sessions on various topics were conducted for children aged 6-14 years.
Chairperson of the State Agency, Ulvi Mehdiyev, also participated in the award ceremony for the competition winners alongside other honored guests.
"TECHNOFEST", organized since 2018, is considered one of the world's leading events in the field of innovation, startups, and technology. One of the primary objectives of the festival is to capture the attention of young people in these areas and ensure their development in relevant fields.