"ASAN xidmət" modeli Türkmənistanda təqdim olunub
28 noyabr 2023-cü il tarixində Türkmənistanın Aşqabad şəhərində Azərbaycan Respublikası ilə Türkmənistan Respublikası arasında iqtisadi və humanitar sahələrdə əməkdaşlıq üzrə Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 7-ci iclası keçirilib.
Komissiyanın həmsədri, Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətində Prezident yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi də təmsil olunub.
İclas zamanı gündəlikdə olan məsələlər müzakirə edilib. Eyni zamanda Agentliyin sədr müavini Ceyhun Salmanov qurumun fəaliyyəti, Azərbaycanın intellektual brendi olan “ASAN xidmət” barədə məlumat verib.
Sonda Azərbaycan-Türkmənistan Birgə Hökumətlərarası Komissiyanın 7-ci iclasının yekunlarına dair protokol imzalanıb.
Xatırladaq ki, Dövlət Agentliyi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq Sərəncamına əsasən sözügedən Komissiyanın tərkibinə daxil edilib.

"ASAN service" model presented in Turkmenistan
The 7th Meeting of the Joint Intergovernmental Commission on economic and humanitarian cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Turkmenistan was held in Ashgabat, Turkmenistan on November 28, 2023.
The State Agency for Public Service Under the President was also represented in the delegation led by the co-chair of the commission, Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov.
During the meeting, issues on the agenda were discussed. At the same time, Deputy Chairman of the Agency Jeyhun Salmanov informed about the activities of the organization, the intellectual brand of Azerbaijan “ASAN service”.
At the end, a protocol was signed on the results of the 7th Meeting of the Azerbaijan-Turkmenistan Joint Intergovernmental Commission.
It should be noted that the state agency was included in the Commission according to the relevant Order of the President of the Republic of Azerbaijan.