“Amazon”un sabiq vitse-prezidenti “ASAN xidmət”də
Ölkəmizdə səfərdə olan “Amazon” şirkətinin sabiq vitse-prezidenti Paul Misener  “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonağa “ASAN xidmət”, eləcə də Dövlət Agentliyinin digər fəaliyyət istiqamətləri ilə bağlı ətraflı məlumat verib.
Hazırda “ASAN xidmət” təcrübəsinin paylaşılması istiqamətində 20-dən çox ölkə və beynəlxalq təşkilatla əməkdaşlıq edildiyi diqqətə çatdırılıb.
Qonaq “ASAN xidmət” konsepsiyası, eləcə də Dövlət Agentliyi tərəfindən müxtəlif istiqamətlər üzrə həyata keçirilən fəaliyyətin onda yüksək təəssürat yaratdığını bildirib.
Görüş zamanı xidmətlərin göstərilməsi zamanı ən son innovasiya və texnologiyaların tətbiqi, dövlət xidmətlərinin gələcəyi ilə əlaqədar fikir mübadiləsi aparılıb.
Həmçinin qonaq “Bilim Bakı” mərkəzi, “ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi”, "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi və “ABAD”ın fəaliyyəti ilə tanış olub.

Former vice-president of “Amazon” company Paul Misener, who is on a visit to our country, got acquainted with the activity of “ASAN service” center.
Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan informed the guest about “ASAN service”, as well as other activities of the State Agency.
It was brought to attention that at present, cooperation with more than 20 countries and international organizations is carried out in the direction of sharing the “ASAN service” experience.
The guest mentioned that the concept of “ASAN service” as well as the activities carried out by the State Agency in various directions made a great impression on him.
During the meeting, the sides exchanged views on the application of the latest innovations and technologies in the provision of services, the future of public services.
The guest also got acquainted with the activities of “Bilim Baku” center, “ASAN Innovative Development Center”, “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center and “ABAD”.