“ASAN xidmət” növbəti beynəlxalq mükafata layiq görülüb
Milli Aviasiya Akademiyasının, TRİZ İnstitutunun və Türkiyənin Qazi Universitetinin birgə təşəbbüsü ilə reallaşdırılan tədbir Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə, eyni zamanda 20-ci əsrin ən önəmli nəzəriyyələrindən biri olan və Bakıda yaradılmış TRİZ (ixtiraçılıq məsələlərin həlli) nəzəriyyəsinə həsr edilib.
Konfrans çərçivəsində “ASAN xidmət” ixtiraçılıq məsələlərinin həlli nəzəriyyəsinin banisi, görkəmli ixtiraçı-mühəndis Genrix Altşullerin adını daşıyan medal və mükafat ilə təltif olunub. Mükafat quruma beynəlxalq innovativ ictimai idarəçilik sahəsində əldə olunan uğurlara görə verilib.

"ASAN service" was awarded the next international award
The event, which was jointly organized by the National Aviation Academy, TRIZ Institute and Gazi University of Turkiye, was dedicated to the 100th anniversary of the birth of the National leader Heydar Aliyev, as well as one of the most important theories of the 20th century – TRIZ (inventive problem solving), which was created in Baku.
Within the framework of the conference, "ASAN service" was awarded with a medal named after the founder of the theory of solving inventive problems, the outstanding inventor-engineer Henrikh Altshuller and a prize. The award was given to the institution for its achievements in the field of international innovative public administration.