Zəngilanda “Bilim hər yerdə” layihəsinə start verilib
18 dekabr 2023-cü il tarixində Zəngilan rayonunun Ağalı kənd orta məktəbində  “Bilim hər yerdə” layihəsinə start verilib.
Layihə "ASAN xidmət"in "İnnovasiyalar Mərkəzi", "Bilim Bakı" mərkəzləri tərəfindən reallaşdırılır.
Tədbir çərçivəsində mərkəzin müəllimləri tərəfindən 100-ə yaxın şagirdə riyaziyyat, dizayn, təbiət elmləri, texnologiya, astronomiya, sahibkarlıq sahəsində müxtəlif təlimlər, ustad dərsləri keçirilib, proseslərin vizual izahı üçün müşahidələr və təcrübələr aparılıb.
Həmçinin  maarifləndirici, intellektual oyunlar təşkil olunub və “Bilim şou” nümayiş etdirilib.
Sonda şagirdlərə sertifikatlar və hədiyyələr təqdim olunub.
Layihənin məqsədi ucqar ərazilərdə yaşayan 6-14 yaş arası şagirdləri müasir elmlə tanış etmək, onların proqramlaşdırma və texnoloji bacarıqları öyrənmələrinə şərait yaratmaq, innovasiya və texnologiya sahəsində məlumatlılığı artırmaqdır.
Layihənin sponsoru: “Final çay"
Xatırladaq ki, "Bilim Bakı" mərkəzi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi  və Türkiyə Texnologiya Komandası Fondunun əməkdaşlığı ilə yaradılıb.  Məqsəd 6 -14 yaşlı şagirdlərin texnologiya, innovasiya, elm və sahibkarlıq sahəsində bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirmək, onlara məktəbdə öyrədilən anlayışları tətbiqi təlimlər vasitəsilə əyani nümayiş etdirmək, gündəlik həyatda elm və texnologiyanın ekvivalentini göstərmək və nəzəriyyəsi məlum olan elmi hadisələrin praktikada necə işlədiyini müşahidə etmək imkanlarını yaratmaqdır.

The "Bilim Everywhere" project was launched in Zangilan
“Bilim everywhere” project was launched at the Agali village Secondary School of Zangilan district on December 18, 2023.
The project was implemented by "Innovation Center" of “ASAN service” and "Bilim Baku" centers.
Teachers of the Center conducted various trainings, master classes in the field of mathematics, design, natural sciences, technology, astronomy, entrepreneurship, conducted observations and experiments for visual interpretation of processes within the framework of the event.
Furthermore, educational and intellectual games were organized and “Bilim show” was demonstrated.
The students were presented certificates and gifts at the end of the event.
The goal of the project was to acquaint students aged 6-14 living in remote areas with modern science, create conditions for them to learn programming and technological skills, and raise awareness in the field of innovation and technology.
The sponsor of the project was “Final tea”.
It should be noted that "Bilim Baku" center was established with the cooperation of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Turkish Technology Team Foundation. The goal of “Bilim Baku” is to develop the knowledge and skills of 6-14-year-old students in the field of technology, innovation, science and entrepreneurship, to visually demonstrate the concepts taught to them at school through applied exercises, to show the equivalent of Science and technology in everyday life and to create opportunities to observe how scientific phenomena, the theory of which is known work in practice.