1 saylı Gəncə “ASAN xidmət“ - 10 il
21 dekabr 2013-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 1 saylı Gəncə regional “ASAN xidmət“  mərkəzinin açılışı baş tutub.  21 yanvar 2014-cü il tarixində Prezident İlham Əliyev mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Mərkəz müvafiq xidmətlər üzrə qeydiyyat məhdudiyyəti olmadan vətəndaşlara xidmət göstərir.
10 illik fəaliyyəti dövründə mərkəzə ümumilikdə 5,300,000-dən çox vətəndaş müraciəti daxil olub. Eyni zamanda Səyyar  ASAN xidmət avtobusu vasitəsilə 287000 -dən çox vətəndaş müraciəti qəbul olunub.
Gündəlik orta müraciət sayı 2000-ə yaxındır.
1 saylı Gəncə regional “ASAN xidmət“  mərkəzində 3000 nəfər könüllü fəaliyyət göstərib. Bu dövr ərzində könüllülərin iştirakı ilə müxtəlif sosial layihələr, tamaşalar, idman yarışları intellektual oyunlar, xeyriyyə aksiyaları, tarix və mədəniyyət abidələrinə ekskursiyalar təşkil olunub.
Xatırladaq ki, 2022-ci ilin 30 yanvar tarixində Gəncədə növbəti – 2 saylı Gəncə regional “ASAN xidmət” mərkəzinin açılışı gerçəkləşib. Prezident İlham Əliyev açılışda iştirak edib.

No. 1 Ganja "ASAN service" - 10 years
The inauguration of Ganja Regional “ASAN service” center № 1 under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan took place on December 21, 2013. President Ilham Aliyev got acquainted with the operation of the center on January 21, 2014.
The center provides services to citizens without registration restrictions on relevant services.
The center received over 5.300.000 citizen applications during its 10 years of operation period. Simultaneously, more than 287000 citizen applications were received through Mobile ASAN service bus.
Near 2000 applications are being received by the center daily.
3000 volunteers worked at Ganja Regional “ASAN service” center № 1.  During this period, various social projects, performances, sports competitions, intellectual games, charity events, excursions to historical and cultural monuments were organized with the participation of volunteers.
It should be remarked that on January 30, 2022, the inauguration of the next Ganja Regional “ASAN service” center № 2 took place in Ganja. President Ilham Aliyev attented the opening ceremony.