“ASAN xidmət” işçilərinin peşə bayramı qeyd olunub
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq Sərəncamı ilə dekabrın 29-u Azərbaycan Respublikasında “ASAN xidmət” İşçilərinin Peşə Bayramı Günü kimi qeyd edilir.
Bu münasibətlə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin kollektivi Fəxri xiyabanda Ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib.
Ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsi ehtiramla yad edilib, məzarı önünə əklil qoyulub. Görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə Əliyevanın xatirəsi də yad edilib.
Həmçinin Şəhidlər xiyabanında ölkəmizin azadlığı və suverenliyi uğrunda canlarından keçmiş qəhrəman Vətən övladlarının xatirəsi ehtiramla yad edilib, “Əbədi məşəl” abidəsinin önünə əklil  qoyulub.
Sonra Dövlət Agentliyində təşkil olunan tədbirdə sədr Ülvi Mehdiyev əməkdaşlara peşə bayramı, həmçinin Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə təbriklərini çatdırıb, onlara növbəti, 2024-cü ildə uğurlar arzulayıb.

The career holiday of “ASAN service” employees was celebrated
According to the relevant Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, December 29 is celebrated as the Career Holiday of "ASAN service" Employees in the Republic of Azerbaijan.
On this occasion, the staff of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan visited the grave of National Leader Heydar Aliyev in the Alley of Honor.
The memory of National Leader Heydar Aliyev was honored, and a wreath was laid in front of his grave. The memory of the prominent ophthalmologist, academician Zarifa Aliyeva, was also commemorated.
At the same time, the memory of the heroic sons of the Motherland who gave their lives for the freedom and sovereignty of our country was honored in the alley of martyrs, and a wreath was laid in front of the "Eternal Flame" monument.
After that, at the event organized at the State Agency, Chairman Ulvi Mehdiyev congratulated the employees on their career holiday, as well as the day of solidarity of World Azerbaijanis and The New Year, and wished them success in the next, 2024.