Prezident seçkiləri ilə bağlı “ASAN xidmət” mərkəzlərində yeni layihə
7 fevral tarixində ölkəmizdə keçiriləcək növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərində iştirakla bağlı “ASAN xidmət” mərkəzlərində innovativ həll təmin edilib.
Mərkəzlərdə olan “ASAN növbə” terminallarına “Seçici statusunu yoxla” adlı funksional bölmə əlavə edilib. Vətəndaşlar şəxsiyyət vəsiqələrini qeyd olunan yerdə oxudaraq adlarını seçici siyahısında yoxlaya və hansı seçki məntəqəsində səs verməli olduqlarını öyrənə bilərlər.
Həmçinin qeydiyyat üzrə seçki dairəsi və məntəqəsi, səs veriləcək seçki məntəqəsinin ünvanı haqqında məlumatları əldə etmək mümkündür.
Əgər məlumatlar sistemdə əks olunmazsa açılmış ekranda əlaqə məlumatlarını yazmaqla Mərkəzi Seçki Komissiyasına müraciət etmək imkanı da yaradılıb.
Sözügüdən innovativ həll Mərkəzi Seçki Komissiyası və “ASAN xidmət”in birgə layihəsi çərçivəsində reallaşdırılıb.
Gün ərzində “ASAN xidmət”ə 40 000-ə yaxın vətəndaş müraciəti daxil olur və vətəndaşlarımız növbə götürərərkən eyni vaxtda bu sistemdən istifadə etməklə harada səs verməli olduqlarını operativ şəkildə dəqiqləşdirə bilərlər.

New project on presidential elections at "ASAN service" centers.
An innovative solution has been provided at "ASAN service" centers in connection with participation in the extraordinary presidential elections of the Republic of Azerbaijan to be held in our country on February 7.
A functional section called "Check voter status" has been added to the "ASAN queue" terminals in the Centers. Citizens can check their names on the voter list by scanning their ID cards in the designated area and find out at which polling station they should vote.
It is also possible to obtain information about the electoral district and precinct for registration, as well as the address of the polling station where you will vote.
If the information is not reflected in the system, it is also possible to apply to the Central Election Commission by providing contact information on the opened screen.
The so-called innovative solution was implemented within the framework of the joint project of the Central Election Commission and "ASAN service".
About 40,000 citizens' applications are received by "ASAN service" during the day, and our citizens can promptly specify where they should vote by using this system at the same time as they are waiting in line.