Lənkəran regional “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb
17 yanvar 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Lənkəran regional “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb.
Hazırda 27 “ASAN xidmət” mərkəzi mövcuddur. Onlardan 7-si paytaxt Bakıda, digər 18-i isə regional mərkəzlər olmaqla Sumqayıt, Gəncə, Sabirabad, Bərdə, Qəbələ, Quba, Masallı, Mingəçevir, İmişli, Şəki, Şamaxı, Kürdəmir, Tovuz, Ağcabədi, Balakən, Salyan, Naxçıvan və Lənkərandadır.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti ilə bağlı ətraflı məlumatı 108 “Çağrı” mərkəzinə zəng etməklə və ya www.asan.gov.az saytından əldə etmək mümkündür.
Xatırladaq ki, yanvar ayının 16-da Lənkəran regional “ASAN xidmət” mərkəzi istifadəyə verilib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mərkəzin açılışında iştirak edib.

On January 17, 2024, the Lankaran regional "ASAN service" Center, under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, commenced operations.
Currently, there are 27 "ASAN service" centers. Seven of them are situated in Baku, while the remaining 18 are located in Sumgayit, Ganja, Sabirabad, Barda, Gabala, Guba, Masalli, Mingachevir, Imishli, Sheki, Shamakhi, Kurdamir, Tovuz, Agjabadi, Balakan, Salyan, Nakhchivan, and Lankaran.
Detailed information about the activities of "ASAN Service" Centers can be obtained by calling the 108 "Call" center or by visiting www.asan.gov.az.
It should be noted that on January 16, the Lankaran regional "ASAN service" center was inaugurated. President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev attended the opening ceremony.