Səyyar ASAN xidmət Xırdalanda
23 yanvar-6 fevral 2015-ci il  tarixində Abşeron rayonun ümumi sayı 200 000-dən çox olan sakini Səyyar ASAN xidmətdən Xırdalan şəhərində yararlana biləcək.Səyyar şəkildə göstərilən xidmətlər Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi, Daxili İşlər Nazirliyi, Dövlət Torpaq və Xəritəçəkmə Komitəsi, Dövlət Sosial Müdafiə Fondu və Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi  tərəfindən təqdim olunur.
Səyyar ASAN xidmətin həyata keçirilməsinin əsas məqsədləri dövlət xidmətlərinin vətəndaşlara daha rahat, yeni və innovativ üsullarla təqdim edilməsi, vətəndaşlar üçün əlçatanlığın təmin ediməsi və vətəndaş məmnunluğuna nail olunmasıdır

Mobile ASAN service in Khirdalan
Mobile buses provided with the modern technological equipment are continuing to serve citizens for delivering public services where the stationary “ASAN service” centers are presently absent and to benefit from services without coming to service centers.
Starting from January 23 – February 6, citizens of Absheron district with the total quantity more than 200 000 will avail from the Mobile ASAN service in Khirdalan. Mobile services are issued by Ministry of Justice, Ministry of Interior, State Land and Cartography Committee, State Social Protection Fund and State Committee on Property Issues.