Türk dünyasının mediatorları “ASAN xidmət”də
Türk Dünyası Mediatorlar Birliyinin rəhbəri, Türkiyə Ədliyyə Nazirliyinin Mediasiya Şurasının İdarə Heyətinin üzvü Yakup Erikelin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Prezident yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Agentliyin Aparat rəhbəri Fuad Qarayev qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və həyata keçirilən fəaliyyət barədə ətraflı məlumat verib. Şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunduğu diqqətə çatdırılıb.
2015-ci ildə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Dövlət Xidmətləri Mükafatına, 2019-cu ildə BMT-nin rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı sahəsində xüsusi mükafatına və 2023-cü ildə “Qlobal Hökumət Mükəmməlliyi Mükafatı” Proqramı çərçivəsində “Dünyanın Ən Qabaqcıl Dövlət Xidməti” seçilərək xüsusi mükafata layiq görüldüyü bildirilib.
Hazırda “ASAN xidmət” təcrübəsinin paylaşılması istiqamətində 20-dən çox ölkə və beynəlxalq təşkilatla əməkdaşlıq edildiyi barədə məlumat verilib.
Qonaqlar “ASAN xidmət” konsepsiyası, eləcə də Dövlət Agentliyi tərəfindən müxtəlif istiqamətlər üzrə həyata keçirilən fəaliyyətin onlarda yüksək təəssürat yaratdığını bildirib.
Nümayəndə heyəti  “Bilim Bakı” mərkəzi, ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi, "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi və “ABAD”ın fəaliyyəti ilə tanış olub.

Mediators of the Turkic world at ASAN service.
The delegation led by Yakup Erikel, head of the Turkic World Mediators Union and a member of the Board of the Mediation Council of the Ministry of Justice of Türkiye, got acquainted with the activities of the "ASAN service" center under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
The Chief of Staff of the Agency, Fuad Garayev, informed the guests on the objectives of establishing "ASAN service" centers and the activities undertaken. It was highlighted that significant achievements have been made in increasing transparency and ensuring effective public administration through the application of modern innovations.
It was further noted that the Agency received the United Nations (UN) Public Services Award in 2015, the UN Special Award for public services development through the introduction of digital management in 2019, and the "The World's Most Advanced Public Service" in 2023 within the framework of the "Global Government Excellence Award" Program.
The guests were informed that more than 20 countries and international organizations are cooperating to share the experience of "ASAN service".
The delegation expressed their appreciation for the concept of "ASAN service" and the activities carried out by the State Agency across various domains.
Furthermore, the delegation familiarized themselves with the activities of the "Bilim Baku" Center, the ASAN Innovative Development Center, the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, and "ABAD".