“Peşəkar 100 il” idarəçilik marafonu başa çatıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Peşəkar 100 il” idarəçilik  marafonu başa çatıb.
2 ay boyunca davam edən marafon çərçivəsində ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi tərəfindən 100 nəfərdən artıq işgüzar şəxsə ödənişsiz şəkildə idarəçilik təlimləri və ustad dərsləri keçirilib.
Məqsəd bütün sahələrdən olan gənc sahibkarlar və menecerləri Ulu öndərin zəngin idarəçilik təcrübəsinin çevik, strateji və innovativ tərəfləri barədə məlumatlandırmaq, onun uzaqgörən siyasətinin ən mühüm komponentlərindən biri olan Azərbaycanın yüksək idarəetmə qabiliyyətinə malik güclü kadr potensialının formalaşmasına dəstək olmaqdır.
Marafonun açılış tədbiri Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini Əli Əhmədovun, Milli Məclis Sədrinin birinci müavini Əli Hüseynlinin,  Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradovanın və Türk Dövlətləri Təşkilatının Ağsaqqallar Şurasının üzvü Həsən Həsənovun iştirakı ilə baş tutub.
ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi  "İnnovasiyalar Mərkəzi"nin təşkilatçılığı ilə yaradılıb. Mərkəzin əsas məqsədi qabaqcıl ASAN təcrübəsini, eyni zamanda innovativ və yeni təlim metodlarını tətbiq etməklə ölkəmizdə gənclərin işsizlik problemlərinin həllinə, yüksək ixtisaslı kadrların hazırlanmasına, həmçinin müxtəlif özəl və dövlət orqanlarında kadrların peşəkarlıq səviyyəsinin təkmilləşdirilməsinə müsbət töhfələr verməkdir.

"Professional 100 years" management marathon has ended.
Organized by the ASAN Innovative Development Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, the "Professional 100 Years" management marathon dedicated to the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev has ended.
As part of the 2-month-long marathon, ASAN Innovative Development Center provided free management training and masterclasses to more than 100 business people.
The goal is to inform young entrepreneurs and managers from all fields about the flexible, strategic, and innovative aspects of the great leader's rich management experience and to support the formation of strong personnel potential with high management ability in Azerbaijan, which is one of the most important components of his visionary policy.
The opening event of the marathon took place in the presence of Ali Ahmadov, Deputy Prime Minister of the Republic of Azerbaijan, Ali Huseynli, First Deputy Chairman of the Milli Majlis, Bahar Muradova, Chairman of the State Committee on Family, Women, and Children's Problems, and Hasan Hasanov, a member of the Council of Elders of the Organization of Turkic States. ASAN Innovative Development Center was established under the organization of the "Innovations Center."
The main goal of the center is to make positive contributions to the solution of youth unemployment problems in our country, training highly qualified personnel, and improving the professional level of personnel in various private and state bodies by applying the advanced ASAN experience, as well as innovative and new training methods.