“ASAN xidmət” “Diplomatisches Magazin” jurnalında
Almaniyanın “Diplomatisches Magazin” jurnalının yanvar buraxılışında “ASAN xidmət”-in fəaliyyətinə dair məqalə dərc edilib.
Politoloq, Berlin Azad Universitetinin Xəzər Regionu Araşdırmaları Mərkəzinin dosenti, Şərqi Avropa üzrə mütəxəssis Matias Dornfeldtin müəllifi olduğu “Yaxşı idarəçilik və korrupsiyaya qarşı mübarizənin Azərbaycan yolu” adlı məqalə jurnalın beynəlxalq münasibətlər rubrikasında dərc olunub.
Məqalədə “ASAN xidmət”-in Azərbaycanın korrupsiyaya qarşı mübarizə və yaxşı idarəçilik baxımından effektli layihəsi olduğu qeyd olunur.
Müəllif “ASAN xidmət”i XXI əsrin müasir idarəetmə xidməti adlandırır və bu cür mərkəzlərin digər ölkələrdə, o cümlədən Almaniyada da yaradılmasını tövsiyə edir.
2012-ci ilin iyulunda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamı ilə yaradılan Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində müxtəlif dövlət qurumlarının xidmətlərinin vahid mərkəzdə birləşdirildiyi məqalədə qeyd olunur. “ASAN xidmət” mərkəzlərinin operativ və keyfiyyətli formada insanlara xidmət göstərildiyi, bunun da öz növbəsində vətəndaşlara xidmət sektorunda şəffaflığın və korrupsiyaya qarşı mübarizənin təmin olunmasında mühüm rol oynadığı bildirilir.

“ASAN service” on “Diplomatisches Magazin”
On the January issue of the “Diplomatisches Magazin” there was published an article about the “ASAN service” activity.
The article named “Good governance and Azerbaijani way for the fight against corruption" with the authorship of political scientist, associate professor of the Caspian Studies Center of Free University of Berlin, expert on the Eastern Europe Matthias Dornfeldt was published in the international relations rubrics on the January issue of the magazine.
In the article, “ASAN service” has been mentioned as an effective project from the aspect of good governance and fight against corruption by Azerbaijan.
The author calls “ASAN service” as a contemporary service of the XXI century and recommends applying such centers in other countries as well as in Germany.
In the article it is mentioned about the various governmental agencies combined in a single center within the State Agency for Public Service and Social Innovations services which is established according to the Decree by the President of the Republic of Azerbaijan on July, 2012. It is emphasized about the delivering of operative and quality services to citizens at the “ASAN service” centers, and its term, it plays an important role in provision of transparency and fight against corruption in the sector of public service.