“ASAN xidmət” beynəlxalq tədbirdə təqdim olunub
Monteneqronun paytaxtı Podqoritsa şəhərində Almaniya Beynəxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyətinin (GIZ) və Qərbi Balkanlar Regionu üzrə Dövlət İdarəçilik Məktəbinin (ResPA) təşkilatçılığı ilə “Mükəmməllikdə tərəfdaşlıq təməlinin qurulması” mövzusunda seminar keçirilib.
Əsas məqsəd keyfiyyətli idarəetmə sistemləri qrupuna aid olan “Ümumi Qiymətləndirmə Çərçivəsi”nin dövlət qurumlarının təşkilati fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsində rolu, habelə müvafiq modelin Şərq Tərəfdaşlığına (ŞT) üzv ölkələrdə mümkün tətbiqi barədə müzakirələrin aparılması olub.
Proqram çərçivəsində ölkəmizin "ASAN xidmət" təcrübəsi barədə iştirakçılara ətraflı məlumat verilib.
Həmçinin səfər zamanı Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti ilə Monteneqronun Dövlət İdarəçiliyi Nazirliyinin Dövlət idarəçiliyində strateji planlaşdırma idarəsinin baş direktoru arasında ikitərəfli görüş keçirilib. Tərəflər arasında 2017-ci ildə imzalanmış Anlaşma Memorandumunun icrası çərçivəsində birgə həyata keçirilmiş tədbirlər, planlaşdırılan layihələr, o cümlədən Dövlət Agentliyi tərəfindən dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində icra olunan mövcud innovativ həllərin Monteneqroda tətbiqinə dair müzakirələr aparılıb.

"ASAN service" was introduced at an international event
In Podgorica, the capital of Montenegro, a seminar on "Building a foundation of partnership in excellence" was organized by the German Society for International Cooperation (GIZ) and the School of Public Administration for the Western Balkans Region (ResPA).
The main goal was to discuss the role of the "Common Evaluation Framework" belonging to the group of quality management systems in improving the organizational activity of state institutions, as well as the possible application of the relevant model in the Eastern Partnership (EaP) member countries.
Within the framework of the program, participants were given detailed information about the "ASAN service" experience of our country.
Also, during the visit, a bilateral meeting was held between the delegation of the State Agency and the Director-General of the Strategic Planning Department of the Public Administration of the Ministry of Public Administration of Montenegro. Within the framework of the implementation of the Memorandum of Understanding signed in 2017 between the parties, discussions were held on the implementation of the existing innovative solutions implemented by the State Agency in the field of public services in Montenegro, as well as the planned projects.