ASAN TV fəaliyyətə başlayır
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən vətəndaşların dövlət xidmətləri barədə məlumatlandırılması və maarifləndirilməsi məqsədilə mütəmadi olaraq müxtəlif tədbirlər həyata keçirilir.
Bu istiqamətdə növbəti addım kimi ASAN onlayn TV fəaliyyətə başlayır.
ASAN Radionun bazasında qurulacaq  ASAN TV dövlət xidmətləri sahəsində ixtisaslaşan ilk onlayn televiziya olacaq.
Məqsəd video məzmunun daha keyfiyyətli təqdimatı, izləyici auditoriyasının sayının və sərhədlərinin genişlənməsi, dövlət xidmətləri ilə bağlı vizual olaraq daha əhatəli maarifləndirməni təmin etməkdir.
Xatırladaq ki, Prezident İlham Əliyevin tapşırığına əsasən 2015-ci ilin dekabrın 24-də yaradılan ASAN Radionun 9 illik fəaliyyəti dövründə hər zaman video məzmunun mövcudluğuna və sosial mediada aktivliyə xüsusi önəm verilib.

ASAN TV is starting to operate
The State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan regularly organizes various events to inform and educate citizens about state services.
As the next step in this direction, ASAN online TV is starting to operate.
ASAN TV, which will be established based on ASAN Radio, will be the first online television specializing in the field of public services.
The goal is to provide better presentation of video content, expand the number and reach of the viewing audience, and enhance visual awareness of public services.
It should be noted that during the 9-year operation of ASAN Radio, which was established on December 24, 2015, by order of President Ilham Aliyev, special importance was always given to the presence of video content and activity on social media.