Odessa Milli Hüquq Akademiyasının Konstitusiya Hüququ kafedrasının professoru Natalia Mişina“ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
27 yanvar 2015-ci il tarixində Odessa Milli Hüquq Akademiyasının Konstitusiya Hüququ kafedrasının professoru Natalia Mişina 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Qonağa “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, dövlət xidmətlərinin göstərilməsi üzrə Azərbaycan modeli olan “ASAN xidmət”-in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyində şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından ciddi irəliləyişlərə nail olunub.
Qonaq insan hüquq və azadlıqlarının təmin edilməsi istiqamətində “ASAN xidmət” konsepsiyasının örnək model olduğunu və bu təcrübənin digər ölkələrdə tətbiqinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin vətəndaşların yüksək etimadını qazandığı və 4 000 000-a yaxın müraciətin qəbul olunduğu qonağın diqqətinə çatdırılıb.
“ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olan qonaq mərkəzə və əməkdaşlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

Professor of Constitutional Law Department of the Odessa National Academy of Law Natalia Mishina got acquainted with “ASAN service” center
On the 27th of January, 2015, Professor of Constitutional Law Department of the Odessa National Academy of Law Natalia Mishina got acquainted with the “ASAN Service” center No.3.
Guest was delivered information about the aims of the establishment of the “ASAN service” centers and its activity directions. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers as an Azerbaijani model in the field of the delivering of public services is to ensure of transparency in efficient public administration with the establishment of the “ASAN center”, and significant progress has been achieved in terms of the application of modern innovations.
Guest highlighted the “ASAN service” as an example model in the context of human rights and freedom provision, and mentioned importance of this experience to be implemented in other countries too.
It was emphasized that “ASAN service” centers have gained high level of confidence of citizens and drawn to the attention of the guest that approximately 4 000 000 applications have been already received.
Guest, after becoming familiar with the activities of the “ASAN service” center, wished success to center and its staff in their future activities.