Keniya “ASAN xidmət” konsepsiyası ilə maraqlanır
Ölkəmizdə səfərdə olan Keniya Respublikasının Baş nazirinin müşaviri Karaqo Cozef Maquanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov qonaqlara “ASAN xidmət”, eləcə də Dövlət Agentliyinin digər fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib.
Hazırda “ASAN xidmət” təcrübəsinin paylaşılması istiqamətində 20-dən çox ölkə və beynəlxalq təşkilatla əməkdaşlıq edildiyi vurğulanıb. Eyni zamanda Dövlət Agentliyinin 2015-ci ildə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Dövlət Xidmətləri Mükafatına, 2019-cu ildə BMT-nin rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı sahəsində xüsusi mükafatına və 2023-cü ildə “Qlobal Hökumət Mükəmməlliyi Mükafatı” Proqramı çərçivəsində “Dünyanın Ən Qabaqcıl Dövlət Xidməti” seçilərək xüsusi mükafata layiq görülməsi bildirilib.
Görüş zamanı tərəflər arasında “ASAN xidmət” təcrübəsinin paylaşılması və dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində əməkdaşlığın qurulması istiqamətində işçi qrupunun yaradılması ilə bağlı razılığa gəlinib.
Qonaqlar "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Səyyar ASAN xidmət və “ABAD”ın fəaliyyəti ilə tanış olublar.

Kenya interested in "ASAN Service" concept
A delegation led by Karago Joseph Magua, Advisor to the Prime Minister of the Republic of Kenya, is visiting our country and has become acquainted with the activities of "ASAN Service" center.
Jeyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, provided the guests with detailed information about "ASAN Service" and other areas of activity of the State Agency.
It was emphasized that "ASAN Service" is currently cooperating with more than 20 countries and international organizations to share its experience. Additionally, it was mentioned that the State Agency was honored with the United Nations Public Service Award in 2015, the UN special award in 2019 for developing public services through application of digital governance and was selected as the “Most Advanced Public Service in the World" under the "Global Government Excellence Award" Program in 2023.
During the meeting, the parties agreed to establish a working group to share the ASAN Service" experience and build cooperation in providing public services.
The guests also familiarized themselves with the activities of the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, Mobile ASAN Service, and “ABAD”.