"ASAN xidmət"in “StartapFest Naxçıvan” tədbirinə start verilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin və Asiya İnkişaf Bankının birgə həyata keçirdiyi “Yerli Texnoloji Startapların İnkişafının Təşviqi” layihəsi çərçivəsində Naxçıvan Muxtar Respublikasında “StartapFest Naxçıvan” tədbirinin açılış mərasimi keçirilib.
Əsas məqsəd Naxçıvanda startapların formalaşmasına təkan vermək, eləcə də potensial təşəbbüskarlar arasında innovativ biznes sahələrinə marağı və dəstəyi stimullaşdırmaqdır.
Tədbirdə yaşıl enerji, kənd təsərrüfatı, təhsil və dövlət sektorunda innovasiyalar istiqamətlərində layihələrini hazırlayan 30 komanda ilə görüş keçirilib. Həmçinin Dövlət Agentliyinin ölkə üzrə startapların inkişafı istiqamətində dəstək mexanizmləri qeyd edilib, cari layihə çərçivəsində uğurlu olacaq startapların gələcək inkişafına dair müzakirələr aparılıb.

In the framework of the "Promotion of Local Technological Startups Development" project, jointly implemented by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Asian Development Bank, the opening ceremony of "StartupFest Nakhchivan" event was held in Nakhchivan Autonomous Republic
The primary aim is to foster the formation of startups in Nakhchivan and stimulate interest and support among potential initiators in innovative business sectors.
A meeting was held with 30 teams that had developed projects in the fields of green energy, agriculture, education, and public sector innovation. The State Agency’s support mechanisms for the development of startups across the country were also highlighted, and discussions were held on the future development of startups that will be successful within the current project.