BMT baş katibinin elçisi "ASAN xidmət" mərkəzi ilə tanış olub
20 fevral 2015-ci il tarixində BMT baş katibinin humanitar məsələlər üzrə elçisi Abdullah Əl-Mətuqun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 3 saylı Bakı "ASAN xidmət" mərkəzi ilə tanış olub.
Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Dövlət xidmətlərinin göstərilməsi üzrə Azərbaycan modeli olan “ASAN xidmət”-in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyində ciddi irəliləyişlərə nail olunduğu qonaqların diqqətinə çatdırılıb.
Azərbaycanın əldə etdiyi nailiyyətlərin təqdirəlayiq olduğunu bildirən qonaqlar mərkəzlərdə gənc əməkdaşların fəaliyyəti əsasında innovativ üsullardan istifadəni yüksək qiymətləndiriblər.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin vətəndaşların yüksək etimadını qazandığı və 4.000.000 müraciətin qəbul olunduğu qonaqların diqqətinə çatdırılıb.
"ASAN xidmət" konsepsiyasının örnək model olduğunu və digər ölkələrdə tətbiqinin müstəsna əhəmiyyətini vurğulayan qonaqlar mərkəzə və əməkdaşlara uğurlar arzulayıblar.

On February 20, 2015, Delegation led by the UN Secretary-General’s Humanitarian Envoy Dr. Abdullah Matouq Al-Matouq got acquainted with the Baku “ASAN service” center No.3.
Chairman of the State Agency Inam Karimov delivered to guests’ attention wide information about the aims of establishment of the “ASAN service” centers and its activity directions. It was noted that with the establishment of the Azerbaijani Model in the field of public service delivery - “ASAN service” there have been achieved serious steps in terms of enhancing of transparency in the efficient public administration.
Guests considered the achievements of Azerbaijan obtained in the field of public service delivery praiseworthy and highly appreciated usage of innovative methods due to working with youth.
It was drawn to the attention that “ASAN service” centers have gained high level of confidence of citizens and 4 000 000 applications have been already received.
Guests highlighted “ASAN service” concept as an example and importance of conducting it in other countries too, and wished success to center and its staff in their future activities.