BMT-nin nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olublar
20 fevral  2015-ci il tarixində BMT Baş katibinin Humanitar məsələlər üzrə elçisi Dr. Abdullah Matouq Al-Matouqun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olublar.
Qonaqları salamlayan Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Bildirilib ki, dövlət xidmətlərinin göstərilməsi üzrə Azərbaycan modeli olan “ASAN xidmət”-in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyində şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından ciddi irəliləyişlərə nail olunub.
Qonaqlar dövlət xidmətlərin göstərilməsi sahəsində Azərbaycanın əldə etdiyi nailiyyətlərin təqdirə layiq olduğunu bildirib və “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti, o cümlədən şəffaflığın və rahatlığın təmin edilməsi məqsədi ilə innovativ üsüllardan istifadəni və gənclərlə görülən işi yüksək qiymətləndiriblər. Görüşdə “ASAN xidmət” konsepsiyasının örnək model olduğu və bu təcrübənin digər ölkələrdə tətbiqinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin vətəndaşların yüksək etimadını qazandığı və 4.000.000-a yaxın müraciətin qəbul olunduğu qonaqların diqqətinə çatdırılıb.

On February 20, 2015, Delegation led by the UN Secretary-General’s Humanitarian Envoy Dr. Abdullah Matouq Al-Matouq got acquainted with the Baku “ASAN service” center No.3.
Guests were welcomed by the Chairman of the State Agency Inam Karimov and delivered wide information about the aims of establishment of the “ASAN service” centers and its activity directions. It was noted that with the establishment of the Azerbaijani Model in the field of public service delivery - “ASAN service” there have been achieved serious steps in terms of enhancing of transparency in the efficient public administration and application of modern innovations.
Guests considered the achievements of Azerbaijan obtained in the field of public service delivery praiseworthy and highly appreciated the activity of “ASAN service” centers, usage of innovative methods to ensure the transparency and comfortableness and work with youth. During the meeting it was highlighted that “ASAN service” concept as an example model and mentioned importance of this experience to be implemented in other countries