IBM şirkətinin nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
5 mart 2015-ci il tarixində IBM şirkətinin  (International Business Machines) nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 1 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Dövlət Agentliyinin sədri  İnam Kərimov “ASAN xidmət”-in yaradılması və fəaliyyət məqsədləri barədə məlumat verib. Qeyd olunub ki,  şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”-in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.
“ASAN xidmət” təcrübəsinin dövlət xidmətlərinin həyata keçirilməsində örnək fəaliyyət platforması olduğunu bildirən qonaqlar bu təcrübənin digər ölkələrdə də tətbiqinin müstəsna əhəmiyyətini vurğulayıb.
Mərkəzlərdə vətəndaş məmnunluğunun əldə edilməsi istiqamətində arzuolunan nəticələrin əldə edildiyi və 4 000 000-dan çox  müraciətin daxil olduğu qonaqların diqqətinə çatdırılıb.

Representatives of IBM Cooperation got acquainted with “ASAN service” center
On March 5, 2015, representatives of IBM Cooperation got acquainted with the building and functioning of the Baku “ASAN Service” center No.1 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Guests were welcomed by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan delivered information about the aims of establishment of the “ASAN service” centers. It was noted that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in terms of enhancing of transparency and implementation of contemporary innovations in the efficient public administration context.
Guests mentioned “ASAN service” as an example activity platform in implementation of public service delivery and highlighted importance of conducting it in other countries too.
Guests, after getting acquainted with the activity of the “ASAN service” center, wished success to center and its staff in their future activities.