ASAN könüllüləri “Bilik Karvanı” layihəsini reallaşdırırlar
“ASAN Könüllüləri” Təşkilatının “ASAN Məktub” sosial proqramı çərçivəsində “Bilik Karvanı” layihəsinə start verilib.
Bilik Gününə həsr olunan sosial təşəbbüs həssas qrupdan olan uşaqlara sevinc bəxş etmək, yeni tədris ilinə onları daha da həvəsləndirmək məqsədilə gerçəkləşir.
Layihənin açılış mərasimində 1, 2 və 3 saylı Uşaq evi sosial xidmət müəssisələrindən 6-14 yaş kateqoriyasındakı 100 uşağa hədiyyələr təqdim olunub.
Həmçinin iştirakçılar üçün “SİMART” Sağlam İnkişaf Platforması tərəfindən film saatı, “Start IT” şirkəti tərəfindən M-bot futbol, “Bilim Bakı” mərkəzi tərəfindən təbiət mövzusunda laboratoriya və müxtəlif ustad dərsləri təşkil olunub.
“Bilik Karvanı” layihəsi boyunca Azərbaycanın bir çox bölgəsində 600-dən çox uşağa məktəb çantası, ləvazimətları, kitablar və digər hədiyyələr təqdim olunacaq.
Xatırladaq ki, “ASAN Məktub” sosial proqramı çərçivəsində indiyədək 10000-dən çox uşağın arzusu reallaşdırılıb.
Sponsorlar: “Azərikard” MMC, “Qala Sığorta” ASC;
Dəstəkçilər: Bakı Konqres Mərkəzi, “İnnovasiyalar Mərkəzi”, “SİMART” Sağlam İnkişaf Platforması, “Start IT”, “Bilim Bakı” mərkəzi

As part of the "ASAN Məktub" ("ASAN Letter") social program overseen by the "ASAN" Volunteers Organization, the "Knowledge Caravan" ("Bilik Karvanı") initiative has been officially inaugurated.
This social project, coinciding with the Day of Knowledge, seeks to bring happiness to children from at-risk demographic groups and offer them extra encouragement as they prepare for the upcoming academic year.
At the project's launch ceremony, gifts were distributed to 100 children aged 6 to 14 from Social Care Orphanages No. 1, 2, and 3.
Additionally, participants engaged in a range of activities, including a film screening organized by the "SİMART" Healthy Development Platform, robot soccer featuring M-bot robots from the "Start IT" company, nature-themed laboratory sessions, and various workshops led by the "Bilim Bakı" center.
Throughout the execution of the "Knowledge Caravan" initiative, over 600 children from different regions of Azerbaijan will be provided with school backpacks, stationery, books, and other gifts.
It is important to highlight that, so far, the "ASAN Məktub" social program has granted the wishes of more than 10,000 children.
Sponsors: “Azerikard” LLC, "Qala Sığorta" OJSC.
Supported by: Baku Congress Center, Innovations Center LLC, "SİMART" Healthy Development Platform, "Start IT" company, and the "Bilim Bakı" center.