Bərdə “ASAN xidmət” mərkəzinin açılışı olub
12 mart 2015-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin iştirakı ilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Bərdə “ASAN xidmət” mərkəzinin açılışı olub.
Bərdə  “ASAN xidmət” mərkəzi Bərdə, Ağdam, Ağcabədi, Laçın, Yevlax və Tərtər rayonlarında qeydiyyatda olan  ümumi sayı  800 000-ə yaxın vətəndaşa xidmət göstərəcək.
Hazırda 8 “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyət göstərir.  Onlardan 4-ü paytaxt Bakı şəhərində, digər 4-ü isə regional mərkəzlər olmaqla Sumqayıt, Gəncə,  Sabirabad  və Bərdədə yerləşir.

Opening of Barda “ASAN service” center has been launched
On March 12, 2015, opening of Barda “ASAN service” center under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan was launched by attendance of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
Barda “ASAN service” center will serve about to 800 000 citizens with registration from the regions: Barda, Aghdam, Aghjabadi, Lachin, Yevlakh and Tartar.
There are eight “ASAN service” centers functioning. Four of them are situated in the capital – Baku, other four centers are situated in different regions: Sumgait, Ganja, Sabirabad and Barda.
Information regarding the activity of “ASAN service” centers is available via the call to 108 “Call center”.