Bərdə regional “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb
29 mart 2015-ci il tarixindən etibarən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Bərdə regional  “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb.
Bərdə “ASAN xidmət” mərkəzi Bərdə, Ağdam, Ağcabədi, Laçın, Yevlax və Tərtər rayonlarında qeydiyyatda olan  və ümumi sayı  800 000-ə yaxın vətəndaşa xidmət göstərir.
Hazırda 8 “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyət göstərir. Onlardan 4-ü paytaxt Bakı şəhərində, digər 4-ü isə regional mərkəzlər olmaqla Sumqayıt, Gəncə,  Sabirabad və Bərdədir.

Regional Barda “ASAN service” center has started to function
On March 29, 2015, regional Barda “ASAN service” center under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan has started to function.
Barda “ASAN service” center serves about to 800 000 citizens with registration from the regions: Barda, Aghdam, Aghjabadi, Lachin, Yevlakh and Tartar.
There are eight “ASAN service” centers functioning. Four of them are situated in the capital – Baku, other four centers are situated in different regions: Sumgait, Ganja, Sabirabad and Barda.
Information regarding the activity of “ASAN service” centers is available via the call to 108 “Call center”.