Avropa İttifaqının komissarı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
8 aprel 2015-ci il tarixində Azərbaycanda səfərdə olan Avropa İttifaqının Avropa Qonşuluq Siyasəti və Genişlənmə Danışıqları üzrə komissarı Yohannes Hanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 3 saylı "ASAN xidmət" mərkəzində olub.
Qonaqları salamlayan Dövlət Agentliyinin sədri  İnam Kərimov “ASAN xidmət”-in yaradılması və fəaliyyət məqsədləri barədə məlumat verib. Qeyd olunub ki,  şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”-in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.
Qonaqlar dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində “ASAN xidmət” konsepsiyasının örnək model olduğunu və bu təcrübənin digər ölkələrdə tətbiqinin əhəmiyyətini vurğulayıblar.
“ASAN xidmət” mərkəzlərininin vətəndaşların yüksək etimadını qazandığı və 4 000 000-dan çox müraciətin qəbul olunduğu qonaqların diqqətinə çatdırılıb.

On April 8, 2015, Delegation led by Mr. Johannes Hahn, Commissioner for Enlargement and European Neighborhood Policy got acquainted with the building and functioning of the Baku “ASAN Service” center No.3.
Guests were welcomed by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and delivered information about the aims of establishment of the “ASAN service” centers. It was noted that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in terms of enhancing of transparency and implementation of contemporary innovations in the efficient public administration context.
Guests mentioned “ASAN service” as an example activity platform in implementation of public service delivery and highlighted importance of conducting it in other countries too.
Guests, after getting acquainted with the activity of the “ASAN service” center, wished success to center and its staff in their future activities.