Böyük Britaniya Kral Prokurorluq Xidmətinin rəis müavini “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
30 aprel 2015-ci il tarixində Azərbaycanda səfərdə olan Böyük Britaniya Kral Prokurorluq Xidmətinin rəis müavini, Beynəlxalq Prokurorlar Assosiasiyasının üzvü Harri Balç 4 saylı "ASAN xidmət" mərkəzində olub.
Qonağa “ASAN xidmət”-in yaradılması və fəaliyyət məqsədləri barədə məlumat verilib. Qeyd olunub ki,  şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”-in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Cənab Harri Balç dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində “ASAN xidmət” konsepsiyasının örnək model olduğunu və bu təcrübənin digər ölkələrdə tətbiqinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
“ASAN xidmət” mərkəzlərininin vətəndaşların yüksək etimadını qazandığı və 4 000 000-dan çox müraciətin qəbul olunduğu qonağın diqqətinə çatdırılıb.
“ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olan qonaq mərkəzə və əməkdaşlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

Deputy Chief of the Royal Prosecution Service of the UK got acquainted with “ASAN service” center
On April 30, 2015, Deputy Chief of the Royal Prosecution Service of the UK, Member of International Association of Prosecutors - Mr. Harry Balch within his visit to Azerbaijan got acquainted with Baku “ASAN Service” center No.4.
Guest was delivered information about the aims of establishment and activities of the “ASAN service”.
Mr. Harry Balch mentioned “ASAN service” as an example model in implementation of public service delivery and highlighted its importance of conducting in other countries too.
It was drawn to the attention that “ASAN service” centers have gained high level of trust of citizens and more than 4 000 000 applications have been already received.
Guest, after getting acquainted with the activity of the “ASAN service” center, wished success to center and employees in their future activities.