Dövlət qulluqçuları dövlətə sədaqət andı içib
1 may 2015-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 92 illiyinə həsr olunmuş dövlət qulluqçularının andiçmə mərasimi baş tutub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət Qulluğu Məsələləri üzrə Komissiya tərəfindən elan olunmuş müsabiqələrdən müvəffəqiyyət qazanmış, 1 illik staj və 6 aylıq sınaq müddətini uğurla başa vuran Dövlət Agentliyinin əməkdaşlarının daimi dövlət qulluğuna qəbul olunmaları üçün andiçmə mərasimi keçirilib.
Mərasimdə Dövlət Agentliyinin Aparatında, Bakı, Sumqayıt, Gəncə, Bərdə “ASAN xidmət” mərkəzlərində çalışan 27 əməkdaş və eyni zamanda Dövlət Agentliyinin rəhbərliyi iştirak edib. Tədbir zamanı dövlət qulluqçuları dövlətə sədaqət andı içib, Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov və sədrin müavini Ülvi Mehdiyev isə onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb, daim vətənə sadiq qalmağı və onun mənafeyi uğrunda çalışmağı tövsiyə ediblər.

Civil servants took an oath of allegiance to the state
On May 1, 2015, there was conducted the ceremony of oath of allegiance of the civil servants on occasion of the 92nd anniversary of the birth of the National Leader Heydar Aliyev at the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
There was held the ceremony of oath of allegiance of the employees of the State Agency for the permanent civil service recruitment who gained success in competitions announced by the Civil Service Commission under the President of the Republic of Azerbaijan, 1 year experience and successfully completing a 6-month trial period.
27 employees working at the Apparatus of the State Agency, Baku, Ganja, Barda “ASAN service” centers and at the same time administration of the State Agency participated at the ceremony. During the ceremony civil servants took an oath of allegiance to the state, Chairman of the State Agency Inam Karimov and Deputy Chairman Ulvi Mehdiyev wished them success in their future activities, to remain loyal to the homeland and advised to work for its benefit.