“ASAN xidmət” yenidən “Behörden Spiegel” qəzetində
Almaniyanın nüfuzlu `Behörden Spiegel` qəzetində “ASAN xidmət“ haqqında “Azərbaycanda mobil idarəetmə” adlı məqalə dərc olunub.
Məqalədə Dövlət Agentliyin sədri İnam Kərimovun fikirləri də yer alıb və  bildirilib ki, “ASAN xidmət”in əsas məqsədi səmərəliliyi artırmaq və dövlət xidmətlərini əhali üçün daha əlçatan səviyyəyə gətirməkdən ibarətdir.
Azərbaycanın dünyada və regionda ən sürətlə inkişaf edən ölkələrdən birinə çevrildiyi və “ASAN xidmət”in son illər dövlət idarəçiliyinin təkmilləşdirilməsi və modernləşdirilməsi sahəsində həyata keçirilən islahatların tərkib hissəsi olduğu bildirilib. Bundan başqa, mərkəzlərdə innovativ yeniliklərin tətbiqi ilə korrupsiya hallarının qarşısının alındığı, şəffaflığın maksimum səviyyədə təmin olunduğu da vurğulanıb.
Hazırda mərkəzlərdə dövlət orqanları tərəfindən göstərilən  xidmətlərlə yanaşı özəl şirkət və müəssisələr tərəfindən 250-ə yaxın xidmət göstərildiyi, eləcə də Səyyar ASAN xidmətdən bəhs olunub. Bildirilib ki, vətəndaşlar GoMap.az (www.gomap.az) saytında yerləşdirilmiş rəqəmsal xəritə vasitəsilə real vaxt rejimində səyyar avtobusların hərəkət trayektoriyası, xidmət göstərdiyi məntəqələr haqqında məlumat ala bilirlər.
Qeyd edək ki, daha öncə də adıçəkilən mətbu orqanında  “ASAN xidmət”in fəaliyyətini əks etdirən məqalə dərc olunub.

“ASAN service” in the newspaper “Behörden Spiegel” again
There was published an article titled “Mobile management in Azerbaijan” about “ASAN service” in the prestigious newspaper of Germany - “Behörden Spiegel”.
Opinions of the Chairman of the State Agency Inam Karimov were also shared in the article and mentioned that, the main goal of “ASAN service” is to enhance efficiency and provide accessibility in public service delivery for citizens.
There was mentioned about the transformation of Azerbaijan to one of the rapidly developing countries in the world and region, and involvement of “ASAN service” as a part of the reforms implemented in last years in the field of improvement and modernization of public administration. Moreover, it was emphasized about the prevention of corruption by application of innovations at the “ASAN service” centers, ensuring the maximum level of transparency.
It was said that there are over than 230 types of services including private companies and institutions besides the state entities rendering the services, as well as Mobile ASAN service. It was also mentioned that, citizens can get information about the trajectory of movement, service stations through the GoMap.az (www.gomap.az) including a digital map in real time.
Should be noted that there was published an article about the activity of “ASAN service” in the current media agency before too.