“ASAN xidmət” növbəti dəfə “Berlin TV” kanalında
Almaniyanın “Berlin TV” kanalında 5-6 May 2015-ci il tarixində Berlin şəhərində XVIII “Səmərəli idarəetmə 2015” mövzusunda keçirilmiş Beynəlxalq Konqres və dünyada “Azərbaycan brendi” kimi tanınan “ASAN xidmət” haqqında veriliş yayımlanıb.
“Günün mövzusu” adlı verilişdə dövlət idarəçiliyinin rəqəmsallaşdırılması və dövlət xidmətlərinin göstərilməsinin müasirləşdirilməsi sahəsində mövcud imkanların beynəlxalq miqyasda araşdırılmasına həsr olunmuş Konqres barədə məlumat verilib və xüsusilə “ASAN xidmət”in fəaliyyətindən bəhs olunub.
Buraxılışda “ASAN xidmət”in iş prinsipləri, fəaliyyətinin necə qurulması göstərilib və Dövlət Agentliyin sədri İnam Kərimovdan müsahibə götürülüb. Bildirilib ki, “ASAN xidmət”in əsas məqsədi səmərəliliyi artırmaq və dövlət xidmətlərini əhali üçün daha əlçatan səviyyəyə gətirməkdən ibarətdir.
Buraxılışda, həmçinin, ölkəmizdə ictimai xidmətlər sahəsində tətbiq olunan innovasiyalar və "ASAN xidmət" mərkəzlərində innovativ yeniliklərin tətbiqi ilə korrupsiya hallarının qarşısının alınması, şəffaflığın maksimum səviyyədə təmin olunması da vurğulanıb.
Bundan başqa, mərkəzlərdə dövlət orqanları tərəfindən göstərilən xidmətlər, yardımçı funksional xidmətlər, eləcə də Səyyar ASAN xidmət haqqında geniş məlumat verilib.

There has been broadcasted a program in “Berlin TV” channel of Germany about the International Congress held on May 5-6, 2015, on the topic - XVIII “Efficient government 2015” in Berlin, Germany, and “ASAN service” which is known as “Azerbaijani brand” in the world.
In the program named “The topic of the day” there has been mentioned about the Congress dedicated to digitization of public administration and exploration of the opportunities available internationally in the field of the modernization of public service delivery and especially focused of “ASAN service” activity.
In the edition of the program there has been broadcasted about the work principles, establishment of activity and taken an interview from the Chairman of the State Agency Inam Karimov. It was said that, the main goal of “ASAN service” is to enhance efficiency and provide accessibility in public service delivery for citizens.
Innovations applied in the field of public service in our country and prevention of corruption by application of innovations at the “ASAN service” centers, ensuring the maximum level of transparency are also mentioned in the edition of the program.
Moreover, there have been given detailed information about the services rendered by the state entities, functional-subsidiary services, as well as Mobile ASAN service.