“ASAN xidmət”də ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov, YAP Siyasi Şurasının üzvü, millət vəkili Aydın Mirzəzadə, YAP Nərimanov rayon təşkilatının sədr müavini Nazim Sadıqov, Dövlət Agentliyinin əməkdaşları, YAP-a yeni üzv olan gənclər və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Əvvəlcə tədbir iştirakçıları ulu öndər Heydər Əliyevin büstü önünə əklil və çiçək dəstələri qoyublar.
Tədbiri Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov giriş sözü ilə açaraq dahi şəxsiyyət, ulu öndərin ölkəmizin çətin zamanlarında Azərbaycanın xilaskarı olduğunu və ölkəmizin inkişafı istiqamətindəki əvəzsiz xidmətlərindən danışıb. Həmçinin Ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən təməli qoyulan Yeni Azərbaycan Partiyasının ölkənin tərəqqisində əvəzedilməz rol oynadığını qeyd edib.
Bundan başqa, İnam Kərimov ölkə başçısının təşəbbüsü ilə yaranan “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyət məqsədləri barədə məlumat verib, bu konsepsiyanın dövlət xidmətlərinin göstərilməsi üzrə Azərbaycan modeli olduğunu bildirib.
Tədbirdə YAP Siyasi Şurasının üzvü, millət vəkili Aydın Mirzəzadə də çıxış edərək dahi şəxsiyyət və siyasi lider kimi Heydər Əliyevin Azərbaycan tarixindəki rolundan geniş söhbət açaraq Prezident İlham Əliyev tərəfindən davam etdirilən dövlət quruculuğu siyasətinin bütün sahələrdə dövlətimizin təhlükəsizliyini tam təmin etdiyini vurğulayıb.
Daha sonra tədbirdə qeyd olunub ki, 4000-ə yaxın gənc “ASAN xidmət” mərkəzlərində könüllük ailəsinin üzvüdür və könüllülər faəliyyətə başladığı gündən etibarən ölkəmizdə dövlətçilik və vətənpərvərlik, siyası kursa sadiqlik və fərdi inkişaf sahəsində uğurlu layihələrə imza atıb.
Tədbirin gedişatında Heydər Əliyev adına könüllü qrupu tərəfindən hazırlanmış, ulu öndərə həsr olunan video təqdimata baxılıb və təqdimat auditoriya tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Sonda Yeni Azərbaycan Partiyası sıralarına qoşulan gənclərə vəsiqələr təqdim olunub. Partiyaya yeni üzv olmuş Dövlət Agentliyinin əməkdaşı Çinarə Hacıyeva çıxış edərək “ASAN xidmət” mərkəzlərində çalışan əməkdaşların böyük əksəriyyətinin gənclərin təşkil etdiyini və onların ən vacib vəzifəsi kimi ölkə başçısının ətrafında birləşərək onun apardığı siyasi kursu dəstəkləmək olduğunu bildirib.

There was held an event at the “ASAN service” center dedicated to the 92nd anniversary of the National Leader Heydar Aliyev
There was held an event dedicated to the 92nd anniversary of the National Leader Heydar Aliyev at the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Inam Karimov, Member of the Political Council of New Azerbaijan Party, MP Aydin Mirzazadeh, Deputy Chairman of New Azerbaijan Party of Narimanov regional branch Nazim Sadigov, employees of the State Agency, youth-new members of New Azerbaijan Party and other guests participated at the event.
First of all participants of the event put wreath and flowers in front of the bust of the National Leader Heydar Aliyev.
Event was opened by the Chairman of the State Agency Inam Karimov, who delivered speech about the great person, National Leader’s contribution to Azerbaijan during the challenging times and his invaluable contribution to the development of our country. Also, it was mentioned about the irreplaceable role of the New Azerbaijan Party founded by the National Leader Heydar Aliyev in the country's progress.
Moreover, Inam Karimov spoke about the activity goals of the “ASAN service” centers which established by the initiative of the President of the Republic of Azerbaijan, and mentioned this concept as an Azerbaijani model in public service delivery.
Member of the Political Council of New Azerbaijan Party, MP Aydin Mirzazadeh also delivered a speech about the great person and political leader Heydar Aliyev’s role in the history of Azerbaijan, mentioned about the state-building policy maintained by the President Ilham Aliyev to ensure full safety of the state in all fields.
It was noted at the event that, approximately 4 000 youth is a member of the family of the “ASAN service” centers, and since the beginning, volunteers have implemented successful projects in the field of statehood and patriotism, loyalty to political course and personal development in our country.
In the process of the event there was demonstrated a video presentation which drew interest of the audience dedicated to the Natioanl Leader prepared by the group of volunteers named after Heydar Aliyev.
At the end youth was presented cards for joining to the Azerbaijan Party. Newly joined to the party employee of the State Agency Chinara Hajiyeva took a floor and mentioned that the majority of employees of the “ASAN service” centers consists of the youth and as their most important task is to support the political course pursued by the head of state.