“İlk Avropa Oyunları qədim Bakı torpağında” klipinin təqdimatı baş tutdu
Mayın 16-da Beynəlxalq Muğam Mərkəzində “İlk Avropa Oyunları qədim Bakı torpağında” adlı mahnının və klipin təqdimat mərasimi keçirilib.
ASAN könüllülərinin təşəbbüsü ilə hazırlanan klip ilk dəfə bu gün nümayiş edilib və mərasimə toplaşanların alqışları ilə qarşılanıb.
Mərasimdə Gənclər və İdman naziri, Bakı 2015 Avropa Oyunları Əməliyyat Komitəsinin (BAOƏK) baş icraçı direktoru Azad Rəhimov, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov, Gənclər Fondunun icraçı direktoru Fərhad Hacıyev, əməkdar artist Sevda Ələkbərzadə, xalq artisti Samir Cəfərov və bir sıra təşkilatların rəhbər şəxsləri iştirak ediblər.
Tədbirdə çıxış edən nazir Azad Rəhimov bildirib ki, Azərbaycan və Avropa tarixində ilk dəfə keçiriləcək bu Oyunlara incəsənət nümayəndələrinin dəstək vermələri təqdirəlayiq haldır və klip Avropa Oyunları ərəfəsində bəstəkar və müğənnilərimiz tərəfindən çox gözəl bir hədiyyədir.
Dövlət Agentliyin sədri İnam Kərimov da öz çıxışında idman azarkeşlərini gözəl mahnı və maraqlı klip münasibətilə təbrik edib, Bakıda keçiriləcək Birinci Avropa Oyunlarının ölkəmizin beynəlxalq aləmdə tanınmasında növbəti uğurlu addım olacağını vurğulayıb.

Presentation of “First European Games in ancient land-Baku” clip has been conducted
On May 16, there has been conducted a presentation ceremony of the song and its clip “First European Games in ancient land-Baku” in International Mugham Center.
Clip worked out by the ASAN Volunteers initiative, first time has been demonstrated today and welcomed with applause of the ceremony participants.
Azad Rahimov, Minister of Youth and Sport, BEGOC 2015 Chief Executive Officer, Inam Karimov, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Farhad Hajiyev, Executive Director of the Youth Foundation, honored artist Sevda Alakbarzadeh, national artist Samir Jafarov, and a number of officials of various organizations attended at the event.
Minister Azad Rahimov by his speech during the event mentioned that, support of the representatives of art at these Games which is the first time in the history of Azerbaijan and Europe is appreciable and this clip is a great gift by our composers and singers on the eve of European Game.
Chairman of the State Agency Inam Karimov also congratulated all sport fans on occasion of a nice and interesting clip, emphasized that First European Games to be held in Baku will be the next successful step in our country's international recognition.