Almaniya Bundestaqının Cənubi Qafqaz Dostluq Qrupu sədrinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
17 may 2015-ci il tarixində Almaniya Federativ Respublikası Bundestaqının Almaniya-Cənubi Qafqaz Dostluq Qrupunun sədri xanım Karin Ştrentsin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti 4 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
“ASAN xidmət”-in yaradılması və fəaliyyət məqsədləri barədə məlumatlandırılan qonaqlara bu konsepsiyanın dövlət xidmətlərinin göstərilməsi üzrə Azərbaycan modeli olduğu bildirilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”-in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Mərkəzlərdə vətəndaş məmnunluğunun əldə edilməsi istiqamətində arzuolunan nəticələrin əldə edildiyi və 5 000 000-a yaxın müraciətin daxil olduğu qonaqların diqqətinə çatdırılıb.

A delegation led by chair of the Germany–South Caucasus Parliamentary Friendship Group at Bundestag got acquainted with “ASAN service”
On May 17, 2015, a delegation led by chair of the Germany–South Caucasus Parliamentary Friendship Group at Bundestag of the Federal Republic of Germany Karin Strenz got acquainted with Baku “ASAN Service” center No.4.
Guests were delivered information about the aims of establishment and activities of “ASAN service”, also noted that this concept is an Azerbaijan brand in the field of public service delivery. It was noted that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in terms of enhancing of transparency and implementation of contemporary innovations in the field of public administration context.
It was drawn to the attention that centers have gained desired outcomes in the direction of citizens’ satisfaction and approximately 5 000 000 applications have been already received.