Dövlət Agentliyi Estoniyanın Elektron Hökumət Akademiyası tərəfindən xüsusi mükafata layiq görüldü
08-15 may 2015-ci il tarixində Estoniyanın Tallin şəhərində ilin ən böyük informasiya-kommunikasiya texnologiyaları (İKT) tədbirlərindən olan ənənəvi "İKT Həftəsi 2015" ("ICT Week 2015") keçirilib.
Bir çox ölkələrdən nümayəndə heyəti qatılan tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin də nümayəndə heyəti iştirak edib.
Dövlət Agentliyi Estoniyanın Elektron Hökumət Akademiyası tərəfindən elektron hökümətin qurulmasında göstərdiyi əhəmiyyətli rola görə xüsusi mükafata layiq görülüb.
Tədbir çərçivəsində seminarlardan biri Azərbaycan brendi olan “ASAN xidmət”ə həsr olunub və edilən təqdimatda dövlət xidmətlərinin daha effektiv, şəffaf yolla çatdırılmasında, eyni zamanda elektron hökumət quruculuğunda “ASAN xidmət”in rolu qeyd olunub.
Azərbaycanın dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində qabaqcıl təcrübəsi tədbir iştirakçıları və KİV nümayəndələri tərəfindən maraqla qarşılanıb, “ASAN xidmət” modeli qabaqcıl təcrübələrdən biri kimi vurğulanıb.
Qeyd edək ki, tədbirin keçirilməsində məqsəd elektron hökumətin qurulması sahəsində müxtəlif ölkələrin təcrübələrinin öyrənilməsi və ən yaxşı təcrübələrin paylaşılmasıdır.

State Agency received a special award by the e-Governance Academy of Estonia
On May 8-15, 2015, there was held a traditional "ICT Week 2015", one of the biggest information and communication technologies events of the year (ICT), in the city of Estonia – Tallin.
The delegation of the State Agency for Public Service and Social Innovations attended at the same event with the representatives from the various countries.
The State Agency received a special award by the e-Governance Academy of Estonia in regard with the important role in the field of establishment of e-government.
One of the lectures within the event was dedicated to the Azerbaijani brand – “ASAN service” and at the presentation there was mentioned about the role of “ASAN service” in more effective, transparent delivery of the services, also its importance in establishment of e-government.
Advanced experience of Azerbaijan in the field of public service delivery was welcomed with interest of Mass Media and event participants, and “ASAN service” model was mentioned as one of the advanced models.
Should be noted, that the purpose of the event is getting acquainted with the experiences of different countries in the field of establishment of e-government and sharing of the best experiences.