“ASAN xidmət”in Serbiyada təqdimatı keçirilib
21-22 may 2015-ci il tarixində Korrupsiya Əleyhinə Parlamentarilərin Qlobal Təşkilatı (GOPAC) BMT İnkişaf Proqramının dəstəyi ilə Belqradda Serbiya Milli Assambleyasında beynəlxalq konfrans keçirib.
Tədbirdə “ASAN xidmət”i Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti təmsil edib.
Konfransda Azərbaycan brendi olan “ASAN xidmət”in yaradılması və fəaliyyət məqsədləri barədə geniş təqdimat keçirilib.  Dövlət xidmətlərinin daha effektiv, şəffaf yolla çatdırılmasında, korrupsiyaya qarşı mübarizədə, eyni zamanda elektron hökumət quruculuğunda “ASAN xidmət”in xüsusi rolu qeyd olunub. Bildirilib ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.
Təqdimat tədbir iştirakçılarının böyük marağına səbəb olub və onları maraqlandıran suallarının cavablandırılması ilə davam edib.
Tədbirdə “ASAN xidmət” və GOPAC-la əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi və ASAN təcrübəsinin öyrənilməsi istiqamətində davamlı görüşlərin keçirilməsi müzakirə olunub.
Konfrans iştirakçıları dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində “ASAN xidmət” konsepsiyasının örnək model olduğunu və bu təcrübənin digər ölkələrdə tətbiqinin əhəmiyyətini vurğulayıblar. Həmçinin parlamentarilər  “ASAN xidmət”i dünyanın ən nüfüzlu mükafatı olan BMT-nin “Dövlət Xidmətləri Mükafatı”na layiq görülməsi münasibətilə təbrik ediblər.

There was held a presentation about “ASAN service” in Serbia
On May 21-22, 2015, the Global Organization of Parliamentarians Against Corruption conducted an international conference at the National Assembly of Serbia in Belgrade with support of the UNDP.
“ASAN service” was represented by the delegation led by Ulvi Mehdiyev, the Deputy Chairman at the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
During the conference there was conducted a detailed presentation about the establishment and activity directions of the Azerbaijani brand “ASAN service”. There was mentioned about the role of “ASAN service” in delivering of public services in more efficient, transparent ways, fight against the corruption and establishment of e-governance. It was noted that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in terms of enhancing of transparency and implementation of contemporary innovations in the efficient public administration context.
Presentation was met with high interest of participants and continued with the answers to the questions addressed by them.
There was discussed about the holding constant meetings in the field of learning of experience of ASAN and extension of cooperation between “ASAN service” and GOPAC.
Conference participants highlighted the activity of "ASAN service" as an example model in the field of public service delivery and mentioned importance to implement such experience in other countries too. Also, parliamentarians congratulated “ASAN service” on occasion of receiving of the most prestigious award in the world - UN Public Service Award.