Hakimlər və Prokurorlar “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
23 may 2015-ci il tarixində İnsan Hüquqları üzrə Avropa Məhkəməsinin hakimləri, Türkiyə Hakimlər və Prokurorlar Ali Şurasının, Ali Məhkəməsinin, Ali Baş Prokurorluğunun və Ədliyyə Akademiyasının yüksək səviyyəli nümayəndələri 2 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verilib. Bildirilib ki, “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır və mərkəzlərdə indiyədək 5.000.000-a yaxın müraciət qeydə alınıb.

Judges and Prosecutors got acquainted with “ASAN service” center
On May 23, 2015, judges of the European Court on Human Rights, high level representatives of the Supreme Council of Judges and Prosecutors of Turkey, the Supreme Court, the Justice Academy and the Chief Prosecutor's Office got acquainted with the building and functioning of the Baku “ASAN Service” center No.2.
Guests were delivered detailed information about the aims of establishment of “ASAN service”, its goals, development path, and types of services as well as future plans. It was noted that the goal of the “ASAN service” activity is to provide comfort of citizens in public service delivery, ensure transparency, eliminate corruption, and form new attitude in civil servant-citizen relations and  approximately 5 000 000 applications have been already received.
Guests, after getting acquainted with the conditions and work principle of the “ASAN service” center, wished success in future activities.