Cənubi Qafqaz Boru Kəmərinin genişləndirilməsi layihəsi ilə əlaqədar Səyyar ASAN xidmətin işi yekunlaşdı
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 10 sentyabr 2014-cü il tarixli Cənubi Qafqaz Boru Kəmərinin genişləndirilməsi layihəsi ilə əlaqədar torpaq sahələri və digər daşınmaz əmlak obyektləri üzərində hüquqların əldə edilməsi prosesinin daha səmərəli təşkili ilə bağlı tədbirlər haqqında Fərmanından irəli gələn məsələlərin icrası yekunlaşıb.
Azərbaycan təbii qazının dünya bazarına nəqli ilə əlaqədar Cənub Qaz Dəhlizinin fəaliyyətinin təmin edilməsi, habelə Cənubi Qafqaz Boru Kəmərinin genişləndirilməsi layihəsinin yerinə yetirilməsi zamanı müvafiq torpaq sahələrinə və digər daşınmaz əmlak obyektlərinə dair mülkiyyət, istifadə və icarə hüquqlarının əldə edilməsi prosesi ilə bağlı bir sıra xidmətlərin operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət və rahatlıq prinsipləri əsasında həyata keçirilməsinin təşkili məqsədi ilə artıq zəruri addımlar atılıb.
Belə ki, 20 sentyabr 2014-cü il tarixindən 20 may 2015-ci il tarixinədək Səyyar ASAN xidmət çərçivəsində 12 rayonda (Abşeron, Hacıqabul, Kürdəmir, Ağsu, Yevlax, Ağdaş, Ucar, Goranboy, Samux, Şəmkir, Tovuz, Ağstafa)  ümumilikdə 5497-dən çox vətəndaşa 15770 xidmət göstərilib. Səyyar şəkildə göstərilən xidmətlər Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi, Milli Arxiv İdarəsi, Daxili İşlər Nazirliyi və Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi, həmçinin yerli icra hakimiyyəti orqanları və bələdiyyələr tərəfindən həyata keçirilib.

Mobile ASAN service finalized the services in regard with the South Caucasus Pipeline Expansion Project
Implementation of the issues arising from the Decree according to the President of the Republic of Azerbaijan, September 10, 2014, in regard with the South Caucasus Pipeline Expansion Project for more efficient organization of the process of the acquisition of rights over lands and other real estate objects has been finalized.
Transportation of Azerbaijani natural gas to the world market to ensure the activities of the Southern Gas Corridor, as well as ownership of lands and other real estate related sites in the implementation of the South Caucasus Pipeline Expansion project, the lease of the rights of usage and efficiency of a range of services related to the acquisition process, transparency, courtesy, responsibility and flexibility in the implementation of the principles of the necessary steps have been already taken.
Thus, since September 20, 2014 until May 20, 2015, in the frame of the Mobile ASAN service more than 5497 citizens from 12 regions (Absheron, Hajigabul, Kurdamir, Agsu, Yevlakh, Agdash, Ujar, Goranboy, Samukh, Shamkir, Tovuz, Agstafa) availed 15770 services. Mobile services were implemented by the Ministry of Justice, National Archive Department, and Ministry of Internal Affairs.
In last, the main aims of realization of “Mobile service” are to deliver of public services to citizens in a comfortable, new and modern form, to ensure the accessibility for citizens and to achieve citizen satisfaction.