İtaliya Senatının nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
5 iyun 2015-ci il tarixində İtaliya Senatının üzvlərindən ibarət nümayəndə heyəti 4 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verilib. Bildirilib ki, “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır və mərkəzlərdə indiyədək 5.000.000-a yaxın müraciət qeydə alınıb.

A delegation of the Italian Senate at “ASAN service” center
On June 5, 2015, a delegation of the Italian Senate got acquainted with the building and functioning of the Baku “ASAN Service” center No.4.
Guests were delivered detailed information about the aims of establishment of “ASAN service”, its goals, development path, and types of services as well as future plans. It was noted that the goal of the “ASAN service” activity is to provide comfort of citizens in public service delivery, ensure transparency, eliminate corruption, and form new attitude in civil servant-citizen relations and  approximately 5 000 000 applications have been already received.
Guests, after getting acquainted with the conditions and work principle of the “ASAN service” center, wished success in future activities.