“ASAN xidmət” Avropa oyunları zamanı xüsusi iş qrafikinə keçir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Bakı şəhərində yerləşən “ASAN xidmət” mərkəzləri I Avropa Oyunlarının keçiriləcəyi müddətdə öz fəaliyyətini xüsusi iş rejimində davam etdirəcək.
Belə ki, vətəndaşlar 12-28 iyun tarixlərində saat 09:00-dan 15:00-dək nahar fasiləsi olmadan “ASAN xidmət” mərkəzlərinə müraciət etməklə müvafiq xidmətlərdən yararlana biləcəklər.
Qeyd edək ki, iş qrafikinə dəyişiklik etməkdə məqsəd I Avropa Oyunlarının keçirilməsi ilə əlaqədar nəqliyyat vasitələrinin maneəsiz və təhlükəsiz hərəkətini təmin etmək, işçi qüvvəsinin və tamasaçıların ictimai nəqliyyat sisteminin (metro və avtobus) mövcud imkanlarından tam şəkildə istifadə etmələrinə şərait yaratmaqdır.

“ASAN service” will shift to the new work schedule during the European Games
Baku “ASAN service” centers of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan will continue to function in special work schedule during the I European Games.
Thus, on June 12-28, citizens by approaching to the “ASAN service” centers will be able to avail the proper services between 09:00 am till 15:00 pm without lunch break.
To note that, the goal in changing the work schedule is to ensure accessible and safe movement of vehicles regarding the I European Games, create the conditions to make full use of the opportunities for the workforce and audience (subway and bus).