Vyetnam nümayəndə heyəti "ASAN xidmət"də
3 iyul 2015-ci il tarixində Vyetnam dövlətinin Kommunist Partiyası Siyasi Bürosunda Ədliyyə İslahatları üzrə Komissiyanın daimi sədr müavini, nazir xanım Le Thi Thu Banın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 2 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verilib. Bildirilib ki, “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır və mərkəzlərdə indiyədək 5.000.000-dan artıq müraciət qeydə alınıb.

Delegation of Vietnam at “ASAN service”
On July 3, 2015, a delegation led by the Permanent Deputy Chairman of the Commission on the Reform of the Political Bureau of the Communist Party of Justice, Prime Minister of the Vietnam government Mrs. Le Thi Thu Ban got acquainted with the building and functioning of the Baku “ASAN Service” center No.2.
Guests were delivered information about the aims of establishment of “ASAN service”, its goals, development path, and types of services as well as future plans. It was noted that the goal of the “ASAN service” activity is to provide comfort of citizens in public service delivery, ensure transparency, eliminate corruption, and form new attitude in civil servant-citizen relations and  more than 5 000 000 applications have been already received.