“ASAN xidmət” liderlər arasında
Dünyanın tanınmış konsaltinq və audit şirkəti "Pricewaterhouse Coopers" (PwC)  dünyanın 18 iri şəhərlərində yerləşən və "bir pəncərə" prinsipi" ilə dövlət xidmətlərinin göstərildiyi çoxfunksiyalı mərkəzlərin (ÇFM) işini təhlil edib.
PwC-nin "Dövlət və bələdiyyə xidmətlərinin göstərilməsi mərkəzinin müqayisəli təhlili" adlı araşdırmasına əsasən vətəndaşlar arayış və icazələri ən asan Bakı, Moskva və San-Paulda əldə edə bilirlər.
Araşdırmada Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “ASAN xidmət” mərkəzlərində növbələrin idarə olunması, ən rahat mərkəz və vətəndaşla dialoq göstəricisinə görə  Bakı  lider şəhərlər arasında olub.
Eyni zamanda araşdırmada qeyd olunur ki, telefon qaynar xətti bütün şəhərlərdə var amma əks əlaqə operativ pultu yalnız Bakı, Sidney, Moskva və Helsinkidə işləyir.
Xatırladaq ki, qiymətləndirmə dörd meyar (xidmətlərin əlçatanlığı, rahatlıq, növbələrin idarə olunması, əks əlaqə) üzrə aşağıdakı şəhərlərdə aparılıb:

“ASAN service” among leaders
The world's leading consulting and audit company "Pricewaterhouse Coopers" (PwC) analyzed the operation of the multifunction centers rendering public services within the “one stop shop” principle which situated in the largest 18 cities.
According to the research titled “Comparative analysis of the center of delivery of public and municipal services” conducted by PwC, citizens can easily get permissions and references in Baku, Moscow and Sao Paulo.
In terms of such indicators as queue management, the most convenient center and dialogue with a citizen at the “ASAN service” centers of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Baku was enrolled to the list of leaders.
At the same time, it was mentioned in the research that telephone hotline is available in all cities but operative feedback remote operates only in Baku, Moscow and Helsinki.
It should be noted, that evaluation was conducted through four criteria (accessibility of the services, comfort, management of the queue, feedback) in the following cities: