41 uşağa şəxsiyyət vəsiqəsi verildi
17 sentyabr tarixində Sumqayıt “ASAN xidmət”  mərkəzi və ASAN Könüllülərinin birgə təşəbbüsü ilə "Könüllülər Yurdu Azərbaycan" layihəsi çərçivəsində Abşeron rayonu, Saray qəsəbəsində yerləşən əqli və fiziki məhdudiyyətli uşaqlar üçün 2 saylı Dövlət Sosial Xidmət müəssisəsində xeyriyyə tədbiri təşkil edilib.
“ASAN xidmət” mərkəzi və Daxili İşlər Nazirliyinin əməkdaşları tərəfindən  41 nəfər uşağa şəxsiyyət vəsiqəsi təqdim edilib.
Tədbirdə uşaqlar üçün əyləncəli və musiqili anlar yaşanıb. Gənclər  valideyn himayəsindən və qayğısından məhrum olmuş uşaqlarla birgə vaxt keçirib, onlara müxtəlif hədiyyələr  təqdim ediblər.
Qeyd edək ki, “ASAN xidmət” mərkəzləri yarandığı ilk gündən sosial məsuliyyət yönümlü aksiyalar keçirir və bu istiqamətdə fəaliyyətini davam etdirir.

41 children were given identity cards
On September 17, in the frame of the project “Land of Volunteers – Azerbaijan”, within the initiative of Sumgait “ASAN service” center and ASAN Volunteers, there was organized a charity event for the mentally and physically impaired children at settlement Saray, district Absheron.
41 children were given identity cards by “ASAN service” center and the Ministry of Internal Affairs.
There were organized entertainment and musical parts for the kids at the event. Young people spent their time with the children deprived of parental care, presented them various gifts.
Need to note, that “ASAN service” centers has been continuing social responsibility campaigns since the establishment.