“ASAN xidmət” beynəlxalq konfransda təqdim olundu
27-28 oktyabr tarixində Türkiyənin İstanbul şəhərində BMT-nin İnkişaf Proqramının Şərqi Avropa və MDB ölkələri üzrə Regional Bürosu və Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə “İnkişaf üçün İnformasiya və kommunikasiya texnologiyaları” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti iştirak edib. Ülvi Mehdiyev “ASAN xidmət” – Qabaqcıl e-hökumət konsepsiyası, qarşılıqlı əlaqə və dövlət xidmətlərinin göstərilməsi" mövzusunda çıxış edərək "ASAN xidmət" mərkəzlərinin fəaliyyətinə dair geniş məlumat verib. Təqdimat böyük maraqla qarşılanıb və aktiv sual-cavab formatında davam etdirilib.

“ASAN service” was presented at international conference
On October 27-28, the Regional Bureau for Europe and the CIS, United Nations Development Programme (UNDP) in the frame of the joint organization with the Cooperation Council of Turkic Speaking States conducted an international conference titled “Information and Communication Technology for Development”.
Delegation led by the Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev attended the event. Ulvi Mehdiyev delivered wide information regarding the activities of “ASAN service” centers with the topic titled “ “ASAN service” – Advanced e-government concept, reciprocal connection and delivery of public services”. Presentation was welcomed with high interest and continued with interactive part.