Səyyar ASAN xidmət eyni vaxtda 10 regionda xidmət göstərir
Səyyar ASAN xidmətin xüsusi avadanlıqlarla təchiz olunmuş 10 avtobusu “ASAN xidmət” mərkəzlərinin təsis edilmədiyi regionlarda vətəndaşların xidmətlərdən yararlanmaları üçün aşağıdakı 10 regionda əhaliyə xidmətlər göstərir:
Qobu Xırdalan
Şəmkir Qəbələ
Quba Masallı
Hacıqabul Tərtər
Zərdab Neftçala
Xatırladaq ki, Səyyar ASAN xidmət 2013-cü ildə 2 avtobusla fəaliyyətə başlayıb. Daha sonra cənab Prezident İlham Əliyevin tapşırığına əsasən əlavə xüsusi avadanlıqlarla təchiz olunmuş 8 avtobus alınaraq avtobusların sayı 10-a çatdırılıb. Bununla da, Səyyar ASAN xidmətin ölkənin bütün regionlarını əhatə etməsi təmin olunub. Belə ki, Səyyar ASAN xidmətin 10 avtobusu dövri olaraq ölkənin şəhər və rayonlarında xidmət göstərəcək.
Qeyd edək ki, bugünədək Səyyar ASAN xidmət vasitəsilə 350 minə yaxın vətəndaşa səyyar formada xidmət göstərilib.

10 mobile capacious buses provided with the essential modern technological equipment are concurrently continuing to serve citizens of 10 regions for delivering public services where the stationary “ASAN service” centers are presently absent.
Gobu                                 Khirdalan
Shamkir                             Gabala
Guba                                 Masallı
Hajigabul                            Tartar
Zardab                                 Neftchala
Need to note, that Mobile ASAN service started to function only with two buses in 2013. Then, according to the order of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, the number of the specially equipped buses increased up to 10 from 8. Thus, Mobile ASAN service covered all the regions of the country. Hence, 10 buses of Mobile ASAN service will be serving periodically in the cities and regions of the country.
• It should be noted that, until now, nearly 350 citizens have benefited from the Mobile ASAN service.