“ASAN xidmət”də “Bədən dili” mövzusunda təlim keçirilib
15 dekabr 2015-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə Fransanın  Sarbon Universiteti arasında əməkdaşlıq çərçivəsində “ASAN xidmət” mərkəzlərinin əməkdaşları üçün “Bədən dili” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlimdə iştirakçılar səmərəli ünsiyyətdə vacib olan qeyri verbal ünsiyyət elementləri barədə geniş məlumatlandırılıblar. İnteraktiv təlim metodlarından və işgüzar rol oyunlarından istifadə olunaraq yaradılan fəal iştirakçılıq mühitində iştirakçılar ünsiyyətdə məsafənin, jestlərin, duruşun və mimikanın rolu barədə geniş biliklər əldə ediblər.
Qeyd edək ki, vətəndaş məmnunluğunun təməlində ilk növbədə düzgün dinləmə, izahetmə  və səmərəli ünsiyyət  bacarığı durduğu üçün  “Bədən dili” mövzusunda təlimlərin keçirilməsi müasir dövrdə xüsusi aktuallıq kəsb edir. Bədən dilini bilməklə qarşımızdakı insanın əsl, gerçək düşüncəsini, hisslərini və niyyətlərini anlaya bilərik. Bu dili bildikdə, həm də öz bədən dilimizi düzgün idarə etməklə anlaşılmazlıqlardan, qarşı tərəfin narazılığına səbəb olan hərəkətlərdən qaça bilərik.

Training on “Body language” was conducted at “ASAN service”
On December 15, 2015, there was conducted a training on “Body language” for the staff of “ASAN service” centers within the cooperation between State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and Sorbonne University of France.
During training participants were informed about the non-verbal elements of communication. Participants got comprehensive knowledge about the role of distance, gestures, posture and mimics in communication through interactive training methods and business simulation games.
Should to note, that in contemporary life, conduction of trainings on “Body language” present necessary character, taking into account, that proper listening, explanation and effective communication skills are the essential basis leading to the citizens satisfaction. By learning the body language, we can understand the feelings, real thoughts and intentions of the person. Knowing this language prevents us from misunderstandings by using our body language in a proper way and avoid actions that cause the dissatisfaction of a counterparty.