İsveçrəli qonaqlar “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olublar
22 yanvar 2016-ci il tarixində İsveçrə Konfederasiyasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri cənab Filip Ştalder və İsveçrə Əməkdaşlıq Təşkilatının Cənubi Qafqaz üzrə Regional direktoru cənab Olivier Burki 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olublar.
Qonaqlara "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.

On January 22, 2016, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Swiss Confederation to the Republic of Azerbaijan, Mr. Philipp Stalder and Head of Division at Swiss Agency for Development and Cooperation in South Caucasus, Mr. Olivier Burki got acquainted with Baku “ASAN service” center No.5.
Guests were informed wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. Also, there was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.
At the end, guests after getting acquainted with the work conditional and principles, wished success to “ASAN service” in future activities.