Koreya Respublikasının Azərbaycandakı səfiri “ASAN xidmət”də
4 fevral 2016-cı il tarixində Koreya Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri cənab Kim Chang-gyu'nun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə qonaqlara ətraflı məlumat verib. Qeyd edilib ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.
Mərkəzlərdə vətəndaş məmnunluğunun əldə edilməsi istiqamətində arzuolunan nəticələrin əldə edildiyi və 8 000 000-a yaxın müraciətin daxil olduğu diqqətə çatdırılıb.

Ambassador of the Republic of Korea to Azerbaijan at “ASAN service”
On February 4, 2016, a delegation head by the Ambassador of the Republic of Korea to the Republic of Azerbaijan, Kim Chang-gyu got acquainted with Baku “ASAN service” center No.5.
Chairman of the State Agency for Public Setvice and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov delivered wide information to guests about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. Also, there was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.
It was drawn to the attention, that there have been achieved desired outcomes in the field of citizen satisfaction and approximately 8 000 000 applications have been already received.