Səfir Ercan Murat “İnnovativ İdarəetmə” layihəsinin növbəti qonağı olub
13 fevral 2016-cı il tarixində “ASAN School” könüllülük proqramı çərçivəsində “İnnovativ idarəetmə” layihəsinin növbəti qonağı BMT-nin İnkişaf Proqramının Azərbaycandakı Rezident Nümayəndəsi səlahiyyətlərinin müvəqqəti icraçısı cənab Ercan Murat olub.
Ercan Murat çıxışı zamanı BMT-nin yaranma tarixi və Azərbaycanla olan ikitərəfli əməkdaşlıqdan söz açıb. Azərbaycanın son illər daha da inkişaf etdiyini bildirən qonaq “ASAN xidmət”in yaradılmasını həmin inkişafın bariz nümunəsi olduğunu vurğulayıb.
Bununla yanaşı Ercan Murat “ASAN xidmət”in dövlət xidmətlərinin göstərilməsində ən innovativ yanaşma olduğunu və digər dünya ölkələrinin də bu təcrübədən yararlanmalı olduğunu qeyd edib.
Qonaq “ASAN xidmət”in “Dövlət xidmətlərinin göstərilməsinin  təkmilləşdirilməsi” kateqoriyasında BMT mükafatına layiq görüldüyünü və bunun çox böyük uğur olduğunu bildirib.
Eyni zamanda Ercan Murat, ASAN Radio və ASAN Könüllüləri Təşkilatını “ASAN xidmət”in uğurlu layihəsi olduğunu vurğulayıb.
Yekunu olaraq Ercan Murat, görüş iştirakçılarının suallarını cavablandırıb və  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və ADA Universitetinə görüşün təşkilinə görə öz təşəkkürünü bildirib.

Ambassador Erjan Murat was the next guest of the project entitled “Innovative Governance”
On February 13, 2016, UNDP Resident Representative ad intern (a.i.) for the Republic of Azerbaijan, Mr. Erjan Murat was the next guest of the project entitled “Innovative Governance” implemented within the program “ASAN School”.
Erjan Murat during his speech spoke about the establishment history of UN and bilateral relations with Azerbaijan. Guest highlighted about the achievements of Azerbaijan and noted, that “ASAN service” is one of the bright examples of it.
Ambassador expressed, that “ASAN service” is the most innovative approach in the field of public service delivery and it should be applied in other countries too.
Guest mentioned, that “ASAN service” was the winner of the UN Public Service Award in the category “Enhancing the public service delivery” and it should be considered a big success of it.
Also, Erjan Murat mentioned the projects of “ASAN service” – ASAN radio and ASAN Volunteers Organization as successful.
As a conclusion of the event, Erjan Murat answered the questions addressed by the participants and thanked the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and ADA University for the organization of the event.